Nowe linie minibusowe. Będą jeździć w Tarnowskich Górach, Zabrzu i Knurowie

2022-12-15 18:27
Nowe linie minibusowe. Będą jeździć w Tarnowskich Górach, Zabrzu i Knurowie
Autor: ZTM

Osiedla w Zabrzu, Knurowie i Tarnowskich Górach, które do tej pory nie były obsługiwane komunikacyjne, zyskają oczekiwane połączenia. Włodarze tych miast zdecydowali o uruchomieniu siedmiu nowych linii. Jak zapowiedziano: kursy będą realizowane minibusami.

W regionie powstaną nowe linie minibusowe

Włodarze wspomnianych trzech miast zdecydowali o uruchomieniu 17 (Zabrze i Knurów) i 19 (Tarnowskie Góry) grudnia siedmiu nowych linii. Kursy będą realizowane minibusami (mieszącymi ok. 30-40 pasażerów), dzięki temu ich trasy będą mogły przebiegać również wąskimi ulicami.

W związku z uruchomieniem nowych linii konieczne było utworzenie nowych przystanków. Łącznie przybędzie ich aż 38 – szesnaście w Knurowie oraz po jedenaście w Zabrzu i Tarnowskich Górach.

Szczegółowe informacje o ich lokalizacji i przebiegu tras można znaleźć na stronie internetowej ZTM (w zakładce aktualności). 

- Z pewnością poprawi to komfort podróżowania po naszym mieście, ponieważ dla wygody pasażerów pojazdy będą dojeżdżały do miejsc, gdzie do tej pory nie było przystanków. To ważne szczególnie dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami lub mieszkańców budynków znajdujących się daleko od tras kursowania autobusów - informuje zabrzański magistrat

– Dzięki nim pokryjemy kilka białych plam czyli miejsc, dokąd komunikacja pasażerska nie docierała. To też kolejny element naszej nowej filozofii poruszania się po mieście. Będzie coraz więcej przystanków, nowe linie autobusowe, by wygodniej było dojechać komunikacją publiczną do szkoły, urzędu, szpitala, firmy – dodaje z kolei Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór. 

Nowe linie, nowe trasy. Szczegóły

Burmistrz Tarnowskich Gór zdecydował o uruchomieniu dodatkowych linii 744, 745 i 746. Umożliwią one m.in. połączenie pomiędzy dworcem a centralną częścią osiedla Lasowice czy przejazdy do dzielnicy Sowice. 

W Zabrzu trzy nowe linie minibusowe będą miały charakter okrężny - 704 połączy Mikulczyce z Grzybowicami, 706 umożliwi przejazdy pomiędzy Placem Dworcowym a dzielnicą Guido, z kolei trasa minibusu nr 709 będzie wiodła od Placu Dworcowego, m.in. przez Plac Teatralny i ulicą Cieszyńską, do Śląskiego Centrum Chorób Serca. 

W Knurowie uruchomiona zostanie natomiast linia 610. Jej trasa przebiegać będzie drogą okrężną od Centrum Przesiadkowego Szpitalna do Cmentarza Komunalnego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE