Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce i Europie [RANKING MIAST]

2022-11-24 10:30
Jarmark w Berlinie
Autor: Shutterstock Jarmark w Berlinie

Jarmarki bożonarodzeniowe mają w Europie długą tradycję. Pierwszy, o którym wiemy ze źródeł pisanych, odbył się w Monachium w XIV wieku. Dziś stragany z jedzeniem, rękodziełem i świątecznymi dekoracjami możemy spotkać w całej Europie. Najlepsze z nich znalazły się w rankingu najbardziej świątecznych miast.

Top 5 jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce. Które warto odwiedzić?

Puszysty śnieg, kolorowe dekoracje, a do tego aromat grzanego wina - nic lepiej nie oddaje klimatu świąt, niż bożonarodzeniowe jarmarki. Tradycja ta w Europie sięga XIV wieku, kiedy na Monachium pojawiły się pierwsze, świąteczne stoiska.

Dziś niemal w każdym europejskim mieście organizowane są większe - lub mniejsze - jarmarki. Które warto odwiedzić? W tym pomoże ranking najbardziej świątecznych miast przygotowany przez portal holidu.com. W opracowaniu wzięto pod uwagę liczbę świątecznych hashtagów na Instagramie, liczbę jarmarków w danej miejscowości oraz średnią liczbę dni ze śniegiem w grudniu.

W Polsce jarmarki wystartowały już m.in. w Katowicach czy we Wrocławiu. Znajdziemy je również w rankingu najlepszych jarmarków świątecznych w Polsce portalu holidu.com. Kolejność w tym przypadku może być zaskakująca. 

TOP 5 jarmarków świątecznych w Polsce

Top 5 jarmarków świątecznych w Europie

 Po analizie ponad 100 europejskich miast wybrano te, które są według użytkowników social mediów najlepsze. Warto wspomnieć, że w pierwszej 20 nie ma uwzględnionych polskich miast, na pozycjach 6-20 znajdziemy takie miasta, jak m.in. Mediolan, Helsinki, Amsterdam, Dublin, Paryż, Salzburg, Londyn czy Sztokholm.

Te najlepsze w Europie sprawdzicie w poniższej galerii.

Najlepsze jarmarki świąteczne w Europie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE