Miał siedzieć w domu na kwarantannie. Poszedł na zakupy i do piekarni. Nieodpowiedzialne zachowanie 67-letniego mężczyzny

2020-03-23 13:45
Miał siedzieć w domu na kwarantannie. Poszedł na zakupy i do piekarni. Nieodpowiedzialne zachowanie 67-letniego mężczyzny
Autor: Śląska Policja

Niestety po raz kolejny przekonujemy się, że nie wszyscy stosują się do zasad kwarantanny. Tym razem tego typu sytuacja miała miejsce w Tarnowskich Górach. 67-letni mężczyzna miał obowiązek siedzieć w domu i poddawać się kwarantannie. Mimo tego poszedł na zakupy i do piekarni. Grozi mu wysoka grzywna. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Miał siedzieć na kwarantannie. Poszedł na zakupy

O kolejnym przypadku łamania kwarantanny domowej poinformowali policjanci z Tarnowskich Gór. Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 67-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. O tym, że mężczyzna nie stosuje się do obowiązku kwarantanny poinformowali policjantów czujni sąsiedzi.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna nie stosuje się do obowiązku, przyjechali do miejsca, w którym powinien przebywać i skontaktowali się z nimi telefonicznie. Okazało się, że mieszkaniec powiatu tarnogórskiego jest gdzie indziej. Po kilku minutach wrócił do miejsca zamieszkania i oznajmił, że był na zakupach i w piekarni - informuje tarnogórska komenda policji.

Jednocześnie policjanci ponawiają apel do wszystkich, wobec których zastosowano lub zalecono kwarantannę, o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych, poddać się rygorom izolacji.

- Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być we wskazanym miejscu! - przypominają policjanci.

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które w związku ze złamaniem obowiązku mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł. Wobec nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za złamanie prawa może wynieść nawet 500 zł.

Katowice podczas kwarantanny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE