Koronawirus na Śląsku. Gwałtowny wzrost zachorowań. Mamy 8 nowych zakażeń!

2020-03-23 11:09
Koronawirus w Polsce
Autor: KMP Białystok Koronawirus w Polsce

O kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce poinformowało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek, 23 marca o poranku. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Mamy 8 nowych zakażeń w poniedziałek, 23 marca

O kolejnych 8 przypadkach zakażeń koronawirusem na Śląsku poinformowało w poniedziałek, 23 marca o poranku Ministerstwo Zdrowia. W całej Polsce odnotowano w poniedziałek rano w sumie 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Koronawirus na Śląsku. Chorzy wrócili z zagranicy

Dzisiejsze (23 marca) potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą aż 8 osób z województwa śląskiego. Oznacza to, że w Śląskiem na COVID-19 chorują już 74 osoby. W całej Polsce bilans zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wynosi w tym momencie dokładnie 649 osób, z czego 7 osób zmarło.

Wczoraj, 22 marca informowaliśmy o osobach, które koronawirusem zaraziły się podczas pobytu w Austrii. Dotyczyło to mieszkańców m.in. Gliwic czy Chorzowa. Co wiemy o dzisiejszych ośmiu nowych przypadkach?

8 osób zakażonych w naszym województwie

Koronawirus w powiecie tarnogórskim. W szpitalu w Chorzowie jest mężczyzna w starszym wieku z powiatu tarnogórskiego. Jego stan jest określany przez lekarzy jako dobry. Służby sanitarne w Bytomiu ustaliły, iż źródłem zakażenia mieszkańca był kontakt z osobą, która jest chora i również jest hospitalizowana.

Koronawirus w Częstochowie

W dobrym stanie, w izolacji domowej, przebywa młoda kobieta, która wróciła z Anglii. Zgodnie z procedurami, gdy wystąpiły objawy, zgłosiła się na oddział zakaźny, gdzie pobrano próbki do badania na obecność koronawirusa. Kobieta jest pod nadzorem sanepidu w Częstochowie, który objął również kwarantanną wszystkie osoby z otoczenia mieszkanki.

Częstochowskie służby sanitarne nadzorują także inną młodą kobietę, która również przebywa w izolacji domowej. Kobieta jest w dobrym stanie zdrowia, a źródłem zakażenia była osoba z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy.

W swoim domu, w kwarantannie, przebywała kobieta w średnim wieku, która wróciła z Austrii. Gdy objawy zakażenia groźnym wirusem zaczęły jej dokuczać, zgłosiła się na oddział zakaźny. Lekarz pobrał próbki, zbadał kobietę i zdecydował, że może kurować się w swoim domu.

Koronawirus w Tychach

Do szpitala w Tychach z objawami zakażenia koronawirusem przewieziona została kobieta w sile wieku. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, kobieta gościła w swoim domu jakiś czas temu osoby z Holandii. Pacjentka jest w dobrym stanie i pod opieką lekarzy. Podobnie jest w przypadku starszego mężczyzny, który także miał kontakt z osobami z zagranicy. Mężczyzna także jest hospitalizowany.

Do szpitala na oddział zakaźny przetransportowano dwoje dzieci w wieku kilku – i kilkunastu lat. Dzieci zakaziły się od osób ze swojego najbliższego otoczenia. Są pod opieką lekarzy, którzy oceniają ich stan zdrowia jako dobry.

Służby sanitarne docierają do wszystkich osób, z którymi osoby zakażone miały kontakt i otaczają je kwarantanną domową.

Katowice podczas kwarantanny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE