U sędzi wykryto koronawirusa. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie orzeka od tygodnia

2020-03-23 9:57
Wyrok sądu [zdjęcie poglądowe]
Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Wyrok sądu [zdjęcie poglądowe]

Koronawirus w Sadzie Rejonowym Katowice-Wschód. U sędzi sądu rejonowego potwierdzono zakażenia koronawirusem. Jak podaje katowicka Gazeta Wyborcza, kwarantanną objęto 10 osób, które miały kontakt z zakażoną. Reszta pracowników sądu ma być od poniedziałku, 23 marca w gotowości do wykonywania swoich obowiązków. Szczegóły na slask.eska.pl.

U sędzi stwierdzono koronawirusa

Jak podaje katowicka "Gazeta Wyborcza" w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód doszło do zakażenia koronawirusem. Wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u sędzi. Chora sama zgłosiła się do sanepidu. Tuż po tym jak informacja o zakażeniu została potwierdzona do budynku sądu przy Francuskiej wkroczyli ludzie w kombinezonach, żeby zdezynfekować budynek. Jak podaje "Wyborcza", w związku z tym że u sędzi stwierdzono koronawirusa, na kwarantannę skierowano 10 osób. Wszyscy ci, których kwarantanna nie objęła mają pozostać pod telefonem i być w gotowości do świadczenia pracy. Według informacji "Wyborczej", część sędziów Sądu Rejonowego Katowice-Wschód planuje iść na L4.

Koronawirus na Śląsku. Mamy 74 zakażenia

Przypomnijmy, że według najnowszych danych (stan na dzień 23 marca 2020 roku) w województwie śląskim potwierdzono już 74 przypadki zakażenia koronawirusem. W całej Polsce bilans zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wzrósł do 649 osób, z czego 7 zmarło.

Katowice podczas kwarantanny
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE