Lukas Podolski i modelka Sophia Thomalla mają wspólny biznes z Górnikiem Zabrze

2022-08-18 15:06
Lukas Podolski i Sophia Thomalla
Autor: Schüttflix Lukas Podolski i Sophia Thomalla inwestują w start up Schüttflix

Lukas Podolski i Sophia Thomalla mają wspólny biznes. Piłkarz Górnika Zabrze Lukas Podolski został oficjalnie ambasadorem technologicznego start upu Schüttflix. Firma z aplikacją do zamawiania materiałów budowlanych, której inwestorem jest niemiecka celebrytka Sophia Thomalla, odważnie wchodzi na rynek w Polsce.

Lukas Podolski ambasadorem Schuttflix

Lukas Podolski to najsłynniejszy piłkarz w Polsce i obecnie jedyny Mistrz Świata w Ekstraklasie. W Górniku Zabrze występuje od ubiegłego roku i jest twarzą najpopularniejszego klubu ze Śląska. To dzięki niemu Schuttflix stał się rok temu oficjalnym sponsorem Górnika. A w tym tygodniu Lukas Podolski stał się ambasadorem firmy technologicznej i jej twarzą.

Schüttflix to platforma technologiczna skupiająca producentów, spedytorów i odbiorców towarów masowych. Oferuje aplikację, dzięki której łatwo można zamówić wraz z dowozem dowolny materiał budowlany – piasek, kruszywo, gruz. Wywodzi się z Niemiec, ale odważnie planuje ekspansję także w Polsce, Czechach i Austrii. Stąd pomysł, aby w promocję zaangażować znane twarze.

- Lukas ma udokumentowane międzynarodowe osiągnięcia w najlepszych ligach piłkarskich, odnosił sukcesy w Anglii, we Włoszech, w Turcji. Twardo stąpa po ziemi i jest uwielbiany przez fanów. Jednocześnie odnosi sukcesy także poza boiskiem. Dlatego idealnie pasuje do całego zespołu i cieszymy się, że jest teraz częścią naszej rodziny Schüttflix – mówi Christian Hülsewig, dyrektor generalny i założyciel Schüttflix.

Sophia Thomalla razem z Lukasem Podolskim

Co ciekawe, jednym z inwestorów prężnie rozwijającego się start upu jest znana niemiecka prezenterka, modelka i celebrytka Sophia Thomalla. Doskonale zna Podolskiego, a ich docinki i wzajemne psikusy są szeroko komentowane w Niemczech.

Gdy w maju Lukas zaoferował Sophii dostawę kebaba z własnej sieci restauracji, ta wysłała ciężarówkę z piaskiem pod jego centrum sportowe w Bergheim. Lukas wcale się tym nie przejął, a na dodatek pokazał, że świetnie się bawi, pozując do zdjęć z łopatą i taczką.

Być może słynna celebrytka Sophia Thomalla wkrótce pojawi się na stadionie Górnika Zabrze. Dla fanów byłaby to z pewnością nie lada gratka.

- Nasze trybuny są otwarte dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć dobry futbol, grany na najwyższym poziomie. Interesy Lukasa Podolskiego przysporzyły nam inwestora strategicznego więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby tu przyjechała. Serdecznie zapraszamy – mówi Konrad Kołakowski, rzecznik prasowy Górnika Zabrze.

Sam Lukas Podolski ze współpracy powinien być bardzo zadowolony. Nie dość, że dzięki Schüttflix jego klub ma bogatego sponsora, to został twarzą przyszłościowego biznesu.

- Jeśli zespół i pomysły są świetne, można osiągnąć coś wielkiego. Tego nauczyłem się z moich biznesów. Oprócz krwi, potu i łez niezbędne jest ciągłe upraszczanie skomplikowanych procesów. A Schüttflix został stworzony, by upraszczać pracę budowlańców. A co może być fajniejszego dla budowlańca niż zamawianie ton piasku lub żwiru tak łatwo jak zamawia się pizzę – powiedział Lukas Podolski.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa

Teraz jednak przed Lukasem Podolskim i Górnikiem Zabrze ważniejsze zadanie. Mecz Legia Warszawa – Górnik Zabrze odbędzie się w Warszawie w piątek 19 sierpnia o godz. 20.30.Lukas Podolski ma dobre wspomnienia z meczów z Legią, bo 21 listopada 2021 w wygranym 3:2 meczu przeciwko Legii Warszawa strzelił swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie.

Lukas Podolski - data i miejsce urodzenia, żona, dzieci

Lukas Podolski urodził się  4 czerwca 1985 w Gliwicach.Do Niemiec przeprowadził się z rodzicami w 1987. Pomimo że od drugiego roku życia mieszka w Niemczech, zachował silne więzi z Polską (szczególnie z Górnym Śląskiem, gdzie mieszka jego rodzina. Ojciec grał w przeszłości w piłkę nożną m.in. w Szombierkach Bytom i zdobył mistrzostwo Polski, matka grała w piłkę ręczną w klubie Sośnica Gliwice.11 czerwca 2011 w kościele parafialnym w Kamionnie zawarł związek małżeński z Moniką Puchalską. Na ceremonii obecny był syn Podolskich – Louis (ur. 14 kwietnia 2008). 6 czerwca 2016 urodziło się drugie dziecko Podolskich – córka Maya.

Jest kibicem polskiego klubu piłkarskiego Górnik Zabrze, w którym chciał zakończyć piłkarską karierę, i z którym podpisał ostatecznie kontrakt w lipcu 2021.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE