Lekarka z Gliwic opowiada o walce z koronawirusem

i

Autor: Szpital nr 4 w Gliwicach

Lekarka z Gliwic opowiada o walce z koronawirusem. "Rano muszę zjeść porządne śniadanie. Potem nie ma czasu na posiłek"

2020-04-14 9:52

Dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska, na co dzień jest chirurgiem, pracuje w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Teraz kieruje specjalnym zespołem, który odpowiada m.in. za kontrolę sytuacji epidemiologicznej w lecznicy. Pobiera m.in. specjalne wymazy do badań laboratoryjnych od personelu medycznego, który pozostaje w kwarantannie. Zobaczcie co lekarka mówi o swojej codziennej pracy i emocjach jakie jej towarzyszą. Rozmowa wideo na slask.eska.pl.

Lekarka z Gliwic opowiada o walce z koronawirusem. Szokująca relacja

Dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska, na co dzień jest chirurgiem, pracuje w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Teraz kieruje specjalnym zespołem, który odpowiada m.in. za kontrolę sytuacji epidemiologicznej w lecznicy. Pobiera m.in. specjalne wymazy do badań laboratoryjnych od personelu medycznego, który pozostaje w kwarantannie.

- To są bardzo trudne sytuacje, a ładunek emocjonalny jest ogromny - podkreśla.

Mimo ogromu pracy, zagrożenia ze strony rozprzestrzeniającego się koronawirusa - stara się zachować spokój, a rano - przed pracą - przede wszystkim chce zjeść solidne śniadanie. Dlaczego? Bo potem z czasem na jakikolwiek posiłek może być naprawdę ciężko. O medycznej codzienności, obawach, strachu, ale także próbie opanowania i zachowania dystansu do otaczającej rzeczywistości opowiedziała po raz pierwszy.

Zobaczcie rozmowę WIDEO z dr Anną Dołaszyńską-Żółkiewską

Rozmowa z lekarką z Gliwic o pracy w czasach pandemii
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?