Noworodek w oknie życia w Sosnowcu

i

Autor: Pixabay

Sosnowiec: Noworodek pozostawiony w oknie życia. To trzeci taki przypadek

2020-04-12 10:21

Nowo narodzona dziewczynka została znaleziona w Wielką Sobotę w oknie życia w Sosnowcu. Dziecko pozostawiono nad ranem, jest bezpieczne. To już trzeci raz gdy noworodek trafia do okna życia w diecezji Sosnowieckej. Szczegóły na slask.eska.pl.

Jak informuje na swoich stronach Diecezja sosnowiecka alarm rozległ się o 4.50. W oknie prowadzonym przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej i znajdującym się u sióstr karmelitanek w Sosnowcu, znaleziono nowo narodzoną dziewczynkę. Ks.Tomasz Folga z Caritas zapewnił, że wszystkie procedury zostały wypełnione, a dziecko jest bezpieczne. 

To już trzecie dziecko uratowane dzięki istniejącemu od 11 lat sosnowieckiemu Oknu Życia. Pierwsze znalazło tam bezpieczne schronienie dwa lata temu - 19 marca 2018 r. Pozostawienie dziecka w Oknie Życia daje pełną anonimowość matce. Po zabraniu dziecka z Okna uruchamiana jest specjalna procedura. Najpierw zostaje powiadomione Pogotowie Ratunkowe w celu podjęcia działań medycznych. Następnie zostaje poinformowany Ośrodek Adopcyjny, który już dalej pilotuje proces adopcji.

Super Raport 10 IV (goście: Łukasz Schreiber, Beata Tadla)