Lędzińscy uczniowie SP2 odetchną z ulgą! Łącznik połączy dwa szkolne budynki

2022-10-05 19:25
SP2
Autor: fot. Urząd Miasta Lędziny

Trwają prace związane z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 2 w Lędzinach. Powstanie łącznik, który połączy dwa budynki placówki i ułatwi przemieszczanie się uczniów - szczególnie zimą.

Po kilkudziesięciu latach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lędzinach odetchną z ulgą. Placówka szkolna do tej pory składała się z dwóch osobnych budynków, teraz trwają prace budowlane, które mają stworzyć łącznik. To ułatwi młodzieży przemieszczanie się po szkole, szczególnie zimą.

Łącznik połączy dwa budynki przy ulicy Hołdunowskiej i Palmowej. Co trzeba podkreślić - dzieci zawsze musiały przechodzić z jedno budynku do drugiego, gdzie znajdowała się kuchnia i świetlica. Żeby więc zjeść posiłki, dzieci musiały się przebierać i przechodzić do drugiego budynku, to było niekomfortowe - mówi Krystyna Wróbel, burmistrz Lędzin. - Sama byłam uczniem tej szkoły i też biegałam między jednym a drugim budynkiem w deszczu, słońcu, śniegu. Było to bardzo kłopotliwe - dodaje Krystyna Wróbel, burmistrz Lędzin.

Koszt inwestycji to prawie 13 milionów złotych, z czego miasto uzyskało aż 11 i pół miliona ze środków Polskiego Ładu i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Gdyby nie te środki, nie to dofinansowanie to nie moglibyśmy się cieszyć wspólnie, że powstanie łącznik z szafeczkami dla dzieci i młodzieży, nowe przedszkole, w którym będzie nowa kuchnia, świetlica i sześć oddziałów przedszkolnych. Cały czas to się będzie znajdowało w strukturze administracji pod dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 2 - dodaje Krystyna Wróbel. 

Prace budowlane do tej pory przebiegają bez utrudnień. Inwestycja planowo ma zostać zakończona w listopadzie 2023 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE