Wiadomości

Magda Gessler odwiedziła Rybnik. Restauracja "Don Martinez" po kuchennej rewolucji. Odcinek można zobaczyć w telewizji

Magda Gessler po raz kolejny zawitała na Śląsku. Tym razem przyjechała do Rybnika. Kuchenne rewolucje odbyły się w październiku. Jednak dopiero teraz, czyli w 28. sezonie programu "Kuchenne Rewolucje", będzie można zobaczyć je w telewizji. Stacja TVN podała datę emisji odcinka.

Magda Gessler w Rybniku. Emisja odcinka już wkrótce

W czwartek, 7 marca odbyła się premiera pierwszego odcinka 28. sezonu programu "Kuchenne Rewolucje". Na pierwszy ogień poszła restauracja "Gusto Kuchnia i Wino" w Bydgoszczy. Lokal prowadzony przez małżeństwo borykał się z problemami finansowymi. Na pomoc przyszła Magda Gessler.

Drugi odcinek nowego sezonu został nakręcony, zaś trzeci w... Rybniku. Przypomnijmy, że w październiku 2023 roku Magda Gessler zawitała do ówczesnej restauracji "Don Martinez", która serwowała kuchnię meksykańską. Pomysł ten nie spodobał się restauratorce, dlatego postanowiła zmienić koncepcję. O rewolucji szerzej pisaliśmy tutaj.

Teraz lokal nazywa się już inaczej - w trakcie "Kuchennych Rewolucji" zyskał nową nazwę. Nad drzwiami wejściowymi zawisł szyld pt. "Szynk Siała Baba Mak". Zobaczcie, jak zmienił się lokal w trakcie rewolucji.

"Don Martinez" zamienił się w "Szynk Siała Baba Mak"

Metamorfoza lokalu kosztowała właścicielkę Renatę wiele wysiłku. O dobrą jakość potraw zadbała Magda Gessler. Przemianę dotychczasowej restauracji "Don Martinez" będzie można zobaczyć już w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca na antenie TVN-u. Kuchenne rewolucje w Rybniku będą trzecim odcinkiem 28. sezonu. Co wydarzy się w jego trakcie?

Na rewolucję – choć tym razem kuchenną – czeka tu „Don Martinez”, lokal z kuchnią meksykańską. Restaurację od 4 lat prowadzi Renata. Choć sama nigdy nie była w Meksyku, to na jednym wdechu wymienia tamtejsze specjały: quesadilla, burrito, enchilada. Wszystkie można zjeść u niej i wszystkie – jak zapewnia Renata – są pyszne. Sęk w tym, że jej lokal odwiedza coraz mniej gości. Żeby ratować sytuację właścicielka sprzedała nawet mieszkanie, ale pieniądze się rozeszły a w restauracji wciąż pustka… W tej sytuacji nie dziwi, że Renata coraz częściej myśli o zamknięciu „Don Martineza”. Właścicielka nie wie, jaka jest przyczyna jej niepowodzenia, ale podpowiada, że Magda Gessler może powinna porozmawiać z załogą… - czytamy w opisie odcinka.

Przedpremierowo odcinek nakręcony w Rybniku będzie można zobaczyć na Playerze.