Koronawirus na Śląsku. Potężny wzrost zakażeń w Gliwicach, Zabrzu i Rudzie Śląskiej

2020-10-26 11:29
Koronawirus. Masowy przyrost zakażonych w Tarnowie i Nowym Sączu!
Autor: Łukasz Gągulski Koronawirus. Masowy przyrost zakażonych w Tarnowie i Nowym Sączu!

Koronawirus na Śląsku. Ostatniej doby w całej Polsce odnotowano ponownie ponad 10 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W samym województwie śląskim potwierdzono 1002 nowe przypadki. Najwięcej nowych zakażeń mamy w Gliwicach, Zabrzu i Rudzie Śląskiej. Poniżej szczegółowe dane.

Koronawirus na Śląsku. Duży wzrost zakażeń w Gliwicach, Zabrzu i Rudzie Śląskiej

Koronawirus w województwie śląskim nie odpuszcza. 1002 nowe przypadki zakażeń w poniedziałek, 26 października pokazuje, że sytuacja jest daleka od opanowanej. W których miastach potwierdzono najwięcej przypadków zakażeń?:

  • Gliwice - 90 nowych zakażeń,
  • Zabrze - 90,
  • powiat gliwicki - 72,
  • Ruda Śląska - 64,
  • Katowice -11,
  • Tychy -15.

Dane pochodzą z poszczególnych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w województwie śląskim.

Koronawirus na Śląsku. Czerwona strefa w całej Polsce. Możliwe kolejne obostrzenia

Przypomnijmy, że od soboty, 24 października cała Polska znalazła się w czerwonej strefie. Oznacza to restrykcyjne obostrzenia. Restauracje, puby, bary, siłownie i baseny są zamknięte. Stacjonarnie uczą się jedynie z klas 1-3 szkół podstawowych. Młodzież w wieku do 16 lat nie może sama wychodzić z domu w godzinach od 8 do 16. Seniorzy są proszeni o pozostanie w domach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Protest kobiet w Katowicach 26.10.2020. Będzie wielka blokada całego miasta. Które ulice zostaną zablokowane?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE