Protest kobiet w Katowicach 26.10.2020. Będzie wielka blokada całego miasta. Które ulice zostaną zablokowane? [TRASA]

2020-10-26 12:46
Protest kobiet w Sosnowcu
Autor: Bartek Pudełko

Protest kobiet przybiera na silę. Dzisiaj, 26 października w wielu polskich miastach zaplanowana jest blokada ulic. Kolejny protest odbędzie się również w Katowicach. O godzinie 16 zapowiedziana jest blokada miasta, potem protestujący będą manifestować pod archikatedrą. Protest kobiet poparł m.in. związek zawodowy "Sierpień 80'".

Czarny Protest w Sosnowcu

Spis treści

 1. Protest kobiet w Katowicach 26.10.2020. Będzie blokada miasta i manifestacja pod katedrą [TRASA]
 2. WZZ "Sierpień 80" popiera protest kobiet
 3. Protest kobiet w Katowicach 26.10.2020. Będzie manifestacja pod archikatedrą

Protest kobiet w Katowicach 26.10.2020. Będzie blokada miasta i manifestacja pod katedrą [TRASA]

Protest kobiet w Katowicach. Co będzie działo się w poniedziałek, 26 października. Już o godzinie 16.00 rozpocznie się wielka blokada miasta. Organizatorzy blokady w Katowicach na razie nie ujawniają, które ulice w stolicy województwa śląskiego zostaną zablokowane.

Protestujący zbiorą się o godzinie 16.00 na parkingu pod NOSPR. Stamtąd zmotoryzowani będą pokonywali trasę: NOSPR-RONDO-IKEA-SILESIA-IKEA-SILESIA i tak w kółko.

Spacerowicze będą szli inną trasą.

ZOBACZ TAKŻE: Protest kobiet w Katowicach. Policja użyła gazu. Było bardzo gorąco. Protestowało około 4 tysiące osób [ZDJĘCIA]

Blokadę zapowiedziano też podczas protestu w Gliwicach, gdzie kobiety blokadę rozpoczną przed Urzędem Miasta. Będzie też blokada ulic w Zabrzu. Protestujący w tym mieście będą blokowali takie ulice jak:

 • Wolności,
 • Korfantego,
 • Piłsudskiego,
 • De Gaulle'a.

WZZ "Sierpień 80" popiera protest kobiet

Kobiety w całej Polsce od piątku protestują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja eugeniczna w przypadku wady płodu jest w Polsce nielegalne. To rozwścieczyło kobiety, które uważają, że to jest łamanie ich praw.

Tak dużych i masowych protestów w Polsce dawno nie było. W ostatnich dniach protesty kobiet odbyły się m.in. w:

 • Katowicach,
 • Sosnowcu,
 • Gliwicach,
 • Zabrzu,
 • Dąbrowie Górniczej,
 • Tychach.

Protest kobiet poparła m.in. Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80". Związek zawodowy wydał oświadczenie podpisane przez Bogusława Ziętka, przewodniczącego WZZ "Sierpień 80" Poniżej jego treść:

"WZZ "Sierpień 80" za niedopuszczalne uważa naruszenie kompromisu, który obowiązywał w Polsce od wielu lat. Państwo, które stawia się w roli superarbitra ludzkich sumień, zmierza w kierunku państwa totalitarnego. Każdy człowiek ma prawo do wolności decydowania w sprawach sumienia. Władza, która tego nie rozumie jest władzą oderwaną od rzeczywistości. Wspieramy protestujących uznając, że ostatnie decyzje rządzących zarówno w kwestiach politycznych, społecznych jak i gospodarczych uzasadniają wyrażenie głośnego sprzeciwu całego społeczeństwa mówiącego władzy "no pasaran".

Protest kobiet w Katowicach 26.10.2020. Będzie manifestacja pod archikatedrą

Wiadomo już, że protest kobiet w całej Polsce będzie kontynuowany. Dzisiaj, 26 października oprócz blokady dróg w Katowicach, protestujący zbiorą się też wieczorem pod Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach. Początek protestu o godzinie 19.00.

CZYTAJ WIĘCEJ: Protest kobiet w Sosnowcu. Tłum ludzi przeszedł przez promenadę aż na "patelnię" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE