Koronawirus na Śląsku. Aż 9 nowych przypadków zakażeń w województwie śląskim. Liczba zakażonych to już prawie 100 osób

2020-03-25 9:21 NAU
Koronawirus Wrocław
Autor: Redakcja

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, 25 marca o poranku o kolejnych 26 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Resort poinformował też, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus na Śląsku. Są nowe zakażenia

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. Dzisiaj, 25 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 nowych zakażeniach, co oznacza że bilans osób z wirusem SARS-CoV-2 w Śląskiem wzrósł do 96 osób. W całej Polsce na COVID-19 choruje w tym momencie (stan na 25.03.2020 rok) 927 osób, z czego 12 osób zmarło.

Koronawirus na Śląsku. Nowe zakażenia. Skąd są zakażeni?

Koronawirus w Gliwicach

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, która trafiła na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu. Kobieta była pod nadzorem służb sanitarnych w Gliwicach, które ustaliły, iż mieszkanka prawdopodobnie zakaziła się w swoim miejscu pracy.

Również kontakt z osobą chorą w miejscu pracy był przyczyną zakażenia młodego mężczyzny, który jest w izolacji domowej. Mieszkaniec, w dobrym stanie, jest pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

W dobrym stanie zdrowia, w izolacji przebywa kobieta w sile wieku z powiatu cieszyńskiego. Zakaziła się poprzez kontakt z osobą chorą.

Koronawirus w Tychach

Kontakt z osobą z otoczenia był przyczyna zakażenia młodej kobiety. Mieszkanka jest w izolacji domowej pod nadzorem powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej z Tychów.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka zakaziła się od osoby, która powróciła z Francji.

W kwarantannie przebywał z kolei mężczyzna w sile wieku, który powrócił z zagranicy. Gdy wystąpiły objawy, mieszkaniec powiatu gliwickiego skonsultował się z lekarzem, który zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu.

Na konsultacji w szpitalu w Chorzowie była kobieta w średnim wieku z powiatu lublinieckiego. Lekarz chorób zakaźnych ocenił jej stan jako dobry i zdecydował, że mieszkanka może kurować się w domu. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia.

W miejscu pracy najprawdopodobniej zakaził się mężczyzna w sile wieku. W dobrym stanie zdrowia, przebywa w izolacji w swoim domu w powiecie zawierciańskim.

W ciężkim stanie do szpitala w Zawierciu zgłosiła się kobieta z powiatu myszkowskiego, która wykazuje wyraźne objawy zakażenia koronawirusem. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Czytaj więcej: Koronawirus na Śląsku. Kolejne zakażenia i kolejna ofiara śmiertelna. Zmarł 71-letni mężczyzna

KoronawirusRaport: Śląsk 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.