Koronawirus na Śląsku. Kolejne zakażenia i kolejna ofiara śmiertelna. Zmarł 71-letni mężczyzna

2020-03-24 21:13 NAU
Zakażony koronawirusem nastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego miał zaburzenia smaku i węchu!
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Mamy najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych pięciu przypadkach zakażeń w naszym regionie. Niestety jest też kolejna ofiara śmiertelna epidemii. To mężczyzna w podeszłym wieku, który zmarł w szpitalu w Cieszynie. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Pięć kolejnych zakażeń i kolejna ofiara śmiertelna

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu lublinieckiego. Mieszkaniec miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W średnim stanie w raciborskim szpitalu hospitalizowana jest starsza kobieta z powiatu raciborskiego, która wróciła z Norwegii niecałe dwa tygodnie temu. Kobieta przebywała w kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem, zgłosiła się do lekarza chorób zakaźnych.

Również w raciborskim szpitalu przebywa kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka miała kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W średnim stanie zdrowia, również do raciborskiej lecznicy, trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu gliwickiego. Miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W swoim domu, w powiecie cieszyńskim, leczyć się będzie kobieta w sile wieku. Wystąpiły u niej lekkie objawy zakażenia - pobrane i przebadane próbki wykazały wynik dodatni. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, źródłem zakażenia był kontakt z osobą z otoczenia.

Hospitalizowanych jest obecnie 113 osób, w kwarantannie w naszym województwie przebywają 9 832 osoby (zsumowane dane z sanepidu i policji), zaś pod nadzorem służb sanitarnych pozostaje 7990 osób.

Niestety Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o tym, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

- Mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w Ustroniu. Jest nią 71-letni mieszkaniec naszego miasta. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Bardzo Was proszę, abyśmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie zachowali spokój, dbali o siebie, ale przede wszystkim bezwzględnie przestrzegali zasad, które chronią nasze życie i zdrowie - napisał na Facebooku Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.