Jak samodzielnie uszyć maseczkę? To bardzo proste. Nauczyciele z Sosnowca nakręcili film instruktażowy [WIDEO]

2020-04-15 8:39 NAU
Koronawirus w Trójmieście. Tak z nas zdzierają za maseczki
Autor: Marcin Gadomski

Maseczki ochronne w dobie pandemii koronawirusa to towar niemal luksusowy. Szczególnie w momencie, gdy w życie wchodzi nakaz zasłania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Na szczęście wcale nie musimy przetrząsać portali aukcyjnych czy szturmować apteki w poszukiwaniu maseczki. Można zrobią ją samodzielnie. Jak to się robi? Zobaczcie film instruktażowy nauczycieli z Sosnowca.

Jak samodzielnie uszyć maseczki? Pokazują nauczyciele z Sosnowca

Uszycie własnej maseczki, która może uchronić nas przed zakażeniem koronawirusem jest tak naprawdę dziecinnie proste. Wystarczy kawałek włókniny lub bawełny, gumka i nici i już można zaczynać szyć maseczki dla siebie i najbliższych. Nauczyciele z sosnowieckiego Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru przygotowali krótki film o tym jak szyć maseczki prawidłowo. To naprawdę nie jest trudne! Zobaczcie to wideo.

Sosnowieccy nauczyciele uczą jak szyć maseczki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak widać na powyższym filmiku uszycie maseczki nie jest wcale skomplikowane. To wiedza, która w dzisiejszych czasach może się bardzo przydać. CO więcej, jest to wiedza wręcz niezbędna w dzisiejszych czasach, bo przypomnijmy że od czwartku 16 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej - maseczką albo szalikiem czy chustką.

Czytaj więcej: Maseczki w Żabce do kupienia za grosze. Sieć zrezygnowała z dodatkowego zysku. W życie wchodzi nakaz zakrywania nosa i ust

Oczywiście noszenie maseczki nie daję nam stuprocentowej pewności, że nie zostaniemy zakażeni, ale jednak może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Trzeba jednak pamiętać, żeby przed założeniem maseczki ją uprać i zdezynfekować. Takie maseczki najbardziej są potrzebne pielęgniarkom i lekarzom. Ochrony środki osobistej to rzecz dzisiaj niezbędna dla naszej służby zdrowia. Na szczęście wiele organizacji, stowarzyszeń i mieszkańców podjęło społeczne akcje szycia maseczek.

Czytaj więcej: Krawcowe szyją maseczki dla szpitali w całej Polsce. Akcję zorganizowała projektantka z Zabrza

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami