Inżynierowie z Nexteer Automotive z Tychów włączają się w pomoc medykom. Wykorzystują do tego drukarki 3D

2020-04-01 13:13
Nexteer Automotive w Tychach drukuje przyłbice dla lekarzy
Autor: Nexteer Automotive Nexteer Automotive w Tychach drukuje przyłbice dla lekarzy

Na co dzień zwiększają bezpieczeństwo i komfort kierowców, teraz pomagają lekarzom. Koncern motoryzacyjny Nexteer Automotive w Tychach włącza się w pomoc lekarzom walczącym o życie i zdrowie obywateli. Firma rozpoczęła drukowanie przyłbic dla lekarzy. Powstaje ich sto na dobę. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Tychach. Koncern motoryzacyjny wesprze lekarzy

Na co dzień zwiększają bezpieczeństwo i komfort kierowców, teraz pomagają lekarzom. Koncern motoryzacyjny Nexteer Automotive w Tychach włącza się w pomoc lekarzom walczącym o życie i zdrowie obywateli. Firma rozpoczęła drukowanie przyłbic dla lekarzy. Powstaje ich sto na dobę.

Inżynierowie z Nexteer potrzebowali jedynie dwóch dni, aby stworzyć pierwsze egzemplarze przyłbic. Wytwarzane są one na drukarkach 3D, których firma używa zwykle do prototypowania układów kierowniczych dla klientów koncernu, w tym takich marek, jak: BMW, Citroen, Fiat czy Peugeot. Produkcja masek jest finansowana przez Nexteer.

Cały projekt powstał przy współpracy z Markiem Macnerem, znajomym jednego z menedżerów centrum technicznego Nexteer, który przekazał design maski firmie i sam tworzy przyłbice.

- Na co dzień zwiększamy bezpieczeństwo i komfort kierowców, jednak w zaistniałej sytuacji chcemy wesprzeć tych, których praca jest obecnie zdecydowanie najważniejsza – lekarzy i ratowników. Z inicjatywą wyszli nasi inżynierowie, którzy w ciągu dwóch dni rozpoczęli produkcję masek. Przy okazji namawiamy także inne firmy posiadające drukarki 3D do włączenia się do pomocy. Chętnie podzielimy się projektem i poradą, jak rozpocząć produkcję – mówi Piotr Dembiński, menedżer ds. komunikacji na region Europy, Afryki i Ameryki Południowej w Nexteer Automotive.

Inżynierowie Nexteer szacują, że do końca tygodnia uda im się wyprodukować ok. 500 sztuk. Ich właściwym rozdysponowaniem zajmuje się Urząd Miejski w Tychach, z którym firma Nexteer jest w stałym kontakcie. Firma ma zamiar produkować maski do momentu, gdy tylko będzie miała odpowiednie materiały do ich produkcji.

- Pomoc, z jaką zgłaszają się do nas firmy działające na terenie miasta nieustannie nas zaskakuje. To bardzo budujące, że w trudnych sytuacjach potrafimy się zjednoczyć i wzajemnie wspierać. Teraz tego wsparcia najbardziej potrzebują służby medyczne – dlatego maski trafią w pierwszej kolejności do ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego oraz lekarzy i pielęgniarek w dwóch tyskich szpitalach – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Katowice podczas kwarantanny
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE