Poszedł "tylko" wyrzucić śmieci. „Konstytucja RP nie nakazuje mi przebywania w domu". Mieszkaniec Bytomia zostanie ukarany

2020-04-01 14:07
Bytom: Objęty kwarantanną poszedł wyrzucić śmieci. Grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych
Autor: KMP Bytom

Ścisła kwarantanna i izolacja to dzisiaj najlepsza i jedyna skuteczna broń przeciwko groźnemu koronawirusowi. Jeśli jesteśmy objęci bezwzględną kwarantanną to absolutnie nie wolno nam wychodzić z domu. Nawet nie możemy wyjść wyrzucić śmieci, bo grozi nam kara grzywny. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Bytomia. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus na Śląsku. Mężczyzna objęty kwarantanną poszedł wyrzucić śmieci. Grozi mu kara

Policjanci codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną i większość z nich stosuje się do zasad i zostaje w domu. Jednak sobotnia kontrola policjantów u jednego z mieszkańców Bytomia objętego kwarantanną pokazała, że nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie. 

Kiedy policjanci podjechali pod adres mężczyzny i próbowali się z nim skontaktować telefonicznie, ten nie odbierał połączeń. Policjanci nawiązali kontakt przez domofon. W rozmowie z żoną ustalili, że poszedł „tylko” wyrzucić śmieci.

- Mundurowi skontrolowali podwórze, jednak tam też nie napotkali mężczyzny. Dopiero po kolejnym kontakcie telefonicznym okazało się, że stoi on przed klatką schodową. W rozmowie ze stróżami prawa stwierdził, że „Konstytucja RP nie nakazuje mu przebywania w domu" - informuje bytomska policja.

Czytaj: Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

O całym zdarzeniu zostali poinformowani inspektorzy sanitarni, a nieodpowiedzialny bytomianin za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Warto podkreślić, że sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości do 5 tys. zł. Natomiast służby sanitarne, zgodnie z nowelizacją przepisów, mogą nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5 do nawet 30 tys. zł.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Katowice podczas kwarantanny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE