Igor Angulo odchodzi z Górnika Zabrze. Hiszpan po sezonie pożegna się z klubem

2020-01-22 9:43
Igor Angulo, Górnik Zabrze
Autor: Cyfra Sport Igor Angulo

To już pewne. Igor Angulo po zakończeniu tego sezonu pożegna się z drużyną Górnika Zabrze. Najlepszy strzelec zespołu Marcina Brosza potwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że nie przedłuży kontraktu z klubem, który obowiązuje do czerwca 2020 roku.

Igor Angulo odchodzi z Górnika Zabrze

Saga z nowym kontraktem dla Igora Angulo powoli dobiega końca. Hiszpan, który jest w tym sezonie najlepszym strzelcem drużyny Marcina Brosza, zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z klubem i w czerwcu nie będzie już zawodnikiem Górnika Zabrze. Potwierdził to w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

36-letni Bask jest królem strzelców ekstraklasy z sezonu 2018/2019. W drużynie Marcina Brosza gra od 2016 roku. Strzelił w tym czasie w barwach Górnika 70 goli i był wiodącą postacią zespołu. Od kilku miesięcy spekulowało się o tym czy Hiszpan pozostanie w Zabrzu na kolejny sezon. Kibice Górnika zorganizowali nawet specjalną zbiórkę na nowy kontrakt dla Angulo.

Ostatecznie Angulo zdecydował, że od przyszłego sezonu nie będzie reprezentował barw 14-krotnego mistrza Polski.

- Warunki, jakie mi zaproponowano, są bardzo odległe od chociażby oferty tureckiej. Zostanę w Górniku do czerwca, a później niestety będę musiał rozstać się z klubem - mówił Hiszpan w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Jednocześnie zapewniał, że to była niezwykle trudna decyzja, ale trzeba było ją podjąć.

Igor Angulo w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" zdradził, że zasmuciło go to, że klub nie zaoferował mu kontraktu na takich warunkach jakich oczekiwał. Hiszpan podziękował też kibicom Górnika za wsparcie przez te ostatnie lata.

- Kocham ten klub i mam nadzieję, że nie będzie miał w przyszłości problemów - mówi Igor Angulo w "Przeglądzie Sportowym"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE