Górnik wygrywa wysoko na koniec roku. Jagiellonia pokonana na Arenie Zabrze [ZDJĘCIA KIBICÓW]

2019-12-22 11:15

Aż 3:0 Górnik Zabrze pokonał Jagiellonię Białystok w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla zabrzan strzelali tylko Hiszpanie - Angulo i Jimenez. Jednym z bohaterów meczu był bramkarz Martin Chudy, który obronił rzut karny. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Marcina Brosza oddali się od strefy spadkowej i święta spędzą na 12 miejscu w tabeli. Zobacz zdjęcia kibiców, którzy wspierali Trójkolorowych w meczu z Jagiellonią.

Górnik pokonał Jagiellonię. W Zabrzu święta będą spokojne

W ostatnim w tym roku meczu w Ekstraklasie Górnik pokonał na Arenie Zabrze Jagiellonię aż 3:0. Podopieczni Marcina Brosza od samego początku meczu narzucili swój styl gry, co przełożyło się na objęcie prowadzenia już w 4 minucie gry. Jesus Jimenez dostał świetne podanie z głębi pola i ruszył na bramkę Sandomierskiego. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka, ale ze skuteczną dobitką pośpieszył Igor Angulo.

W kolejnych minutach Górnik cały czas napierał, ale niespodziewanie jeden z wypadów gości w pole karne Górnika zakończył się rzutem karnym dla Jagiellonii. Jednak z 11 metrów pomylił się Imaz.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Górnik miał przewagę, ale wynik udało się podwyższyć dopiero w 59 minucie, gdy do siatki gości trafił Jimenez. Kilka minut później sędzia Bartosz Frankowski odgwizdał kolejny rzut karny dla Jagiellonii. Tym razem do piłki podszedł Taras Romańczuk, ale czujny na linii bramkowej był Martin Chudy, jeden z bohaterów Górnika w tym meczu.

Pod koniec spotkania wynik ustalił Igor Angulo, trafiając na 3:0. Górnik Zabrze mógł się cieszyć z 5 zwycięstwa w tym sezonie i przerwę w rozgrywkach spędzi na 12 miejscu z dorobkiem 23 punktów.

Ostatni w tym roku mecz na Arenie Zabrze obserwowało ponad 10 tysięcy kibiców. Zobaczcie zdjęcia kibiców.