E-sport

IEM Katowice 2024 pełne celebrytów. "Nieuczesana", "Izak" i "Pasha" kibicują graczom

2024-02-11 18:15

IEM Katowice 2024 w Spodku co roku przyciąga wiele znanych osób nie tylko ze świata muzyki, ale przede wszystkim z Internetu. W tym roku nie było inaczej. Odwiedzający Spodek jak i MCK mogli spotkać i porozmawiać z ludźmi, których na co dzień śledzą m.in. na YouTube.

IEM Katowice 2024 przyciągnęło widzów i gwiazdy Internetu

Niedziela to ostatni dzień Intel Extreme Masters w katowickim Spodku. Przez trzy dni odwiedzający imprezę mieli okazję śledzić nie tylko główny turniej IEM, ale też podziwiali cosplayerów, którzy tradycyjnie wzbudzali podziw swoimi wymyślnymi strojami, jak również mogli spotkać ludzi, których na co dzień mogą śledzić na ekranach telefonów czy komputerów. Jednym z nich był Piotr "Izak" Skowyrski, ale jego obecność nie powinna nikogo dziwić. To uznany komentator e-sportowy, youtuber i streamer, a w przeszłości zawodnik drużyny Team VEGA i iNET koxXx w grach Counter-Strike: Source i Counter-Strike: Global Offensive. 

Atmosfera jak zwykle jest fantastyczna, to się nie zmienia przez lata, a kibicuję oczywiście Neo, czyli Faze, no liczę że po dziesięciu latach historia zatoczy koło i Neo po raz kolejny wzniesie puchar do góry tym razem jako trener - zdradził nam "Izak". 

Na IEM był obecny również Jarosław "Pasha" Jarząbowski, którego z "Izakiem" łączy choćby to, że ten drugi komentował jego pierwszą walkę MMA w High League. Była to zresztą pierwsza w historii walka e-sportowca na ringu MMA. W Katowicach obecna była również jedna z najpopularniejszych streamerek w Polsce, Karolina Brodnicka bardziej znana jako "Nieuczesana". Zapytana o atmosferę w Spodku stwierdziła krótko, że jest super. -  Ale nie kibicuję bo ENCE już nie gra, a na nich najbardziej liczyłam - przyznała szczerze. 

Z zawodnikami ENCE fani mogli porozmawiać w czasie jednego z eventów, który poprowadził... "Izak". Od innej drużyny - G2, zebrali natomiast autografy.