IEM 2024 w Katowicach: Cosplay'owe szaleństwo w Spodku. Barwne postacie z gier i anime ZDJĘCIA

2024-02-11 16:20

Jednym z najciekawszych elementów trwającego w katowickim Spodku Intel Extreme Masters są cosplayerzy. Jedni mogą stwierdzić, że to przebierańcy, ale trudno tak naprawdę to pasjonaci, którzy dzięki fantastycznej pracy i wyobraźni przeobrażają się w postacie znane z filmów, gier i anime.

IEM 2024 w Katowicach to festiwal cosplayer'ów

Intel Extreme Masters to prawdziwe święto nie tylko fanów gier komputerowych. W jednym miejscu stykają się fani szeroko rozumianej popkultury czy nowinki techniczne. Ozdobą takich wydarzeń zawsze są cosplayerzy. Ludzie, którzy z tworzenia strojów uczynili prawdziwą sztukę. Dziś zwykła maska to za mało. Proces powstania jednego stroju czasem pochłania tygodnie, jeśli nie miesiące. Wszystko po to, aby właśnie na takich wydarzeniach, jak Intel Extreme Masters zaprezentować swój niezwykły strój. 

W ten weekend nie było inaczej. Obok fanów, którzy przybyli do katowickiego Spodka, aby zobaczyć najlepszych graczy świata w Counter Strike, są też ci, którzy połączyli przyjemne z pożytecznym, a swoimi przebraniami nierzadko odwracali uwagę od centralnych wydarzeń. Po drodze mogliśmy spotkać bohaterów filmów, gier komputerowych czy bardzo popularnego w Polsce Anime. Efekty często zapierają dech w piersiach. 

Cosplay na IEM 2024 w Katowicach zapiera dech

Zobacz zdjęcia najlepszych postaci

Miłość na wiele sposobów. SZKUTA MÓWI