IEM 2024 w Katowicach wygrywa Team Spirit. Widowiskowy finał święta e-sportu

i

Autor: UM Katowice/K. Kalkowski IEM 2024 w Katowicach wygrywa Team Spirit. Widowiskowy finał święta e-sportu

E-sport

IEM 2024 w Katowicach wygrywa Team Spirit. Widowiskowy finał święta e-sportu

Święto e-sportu w katowicach zakończone. W finale turnieju Intel Extreme Masters w Counter-Strike 2 wygrała drużyna Team Spirit. Okazała się lepsza od FaZe Clan z legendarnym Finnem "Karrigan" Andersen w składzie.

Wielki finał IEM 2024 w Katowicach

W niedzielę wieczorem poznaliśmy najlepszą drużynę rozgrywanego w Katowicach turnieju -sportowego Intel Extreme Masters. W finale w Spodku naprzeciw siebie stanęły Team Spirit i FaZe Clan prowadzony przez polskiego trenera Filipa "NEO" Kubskiego. Lepszy okazał się zespół z Rosji, który po zaciętej walce pokonał w grze Counter Strike 2 swojego rywala zgarniając okazały puchar oraz nagrodę pieniężną w wysokości 400‬ tys. dolarów. 

W turnieju nieźle spisała się fińska drużyna ENCE, która w większości jest złożona z polskich zawodników. Udało im się dotrzeć aż do ćwierćfinału. 

W turnieju Starcraft II wygrał reprezentant Finlandii - Joona "Serral" Sotala. To drugi przypadek w historii, kiedy wygrywa gracz spoza Korei, choć było blisko, ale Cho "Maru" Seong-Ju musiał użnać wyższość rywala w finale turnieju. 

Wyniki IEM IEM 2024 w Katowicach w Counter Strike 2

1. Team Spirit2. Faze Clan3/4. Team Falcons 3/4. Mouz5/6. Ence5/6. G2 Sports7/8‬. Nautus Vincere7/8‬. Heroic