IEM 2024

IEM w Katowicach 2024 rozpoczęty. Ceremonia otwarcia jak na olimpiadzie

Otwarcie IEM Katowice 2024 wyglądało jak ceremonia rozpoczęcia olimpiady! Były światła, pokazy pirotechniczne i wyjątkowa muzyka. To największe światowe wydarzenie esportowe w Katowicach przyciąga przed ekrany komputerów miliony kibiców na całym świecie. W Spodku i MCK zawodników można oglądać na żywo.

Intel Extreme Masters w Katowicach 2024 to bez wątpienia największa impreza esportowa na świecie. Finałowe rozgrywki odbywają się w dniach 9-11 lutego w Spodku. Hall of Heroes otworzył bramy dla wszystkich kibiców esportu, chętnych zobaczyć rywalizację w Counter-Strike 2 i StarCraft II na najwyższym poziomie. 

Ceremonia otwarcia była ekstatycznym przeżyciem nawet dla stałych bywalców. Rozpoczęła się od startu rakiety kosmicznej wyświetlanej na ekranach, co doskonale podkreślało wyjątkowe miejsce imprezy - katowicki Spodek. Organizatorzy stopniowali napięcie prezentując wszystkie drużyny biorące udział w finałowym turniej CS2, by ostatecznie przy laserowym świetle, dymach i pokazach ognia na podium sceny wnieść puchar IEM 2024.

Tegoroczna edycja będzie pierwszą, podczas której na scenie Spodka topowe drużyny zawalczą o upragnione trofeum w nowej odsłonie gry!

To jednak nie wszystko, poza esportowymi emocjami, których dostarczą turnieje, na wszystkich gości czeka moc atrakcji w bezpłatnej strefie IEM Expo. Turnieje dla uczestników, konkurs cosplay, giveawaye, strefy free-to-play oraz wiele więcej rozmaitych aktywności zapewnią odwiedzającym ogrom wrażeń w niesamowitej atmosferze!

Zobacz zdjęcia najlepszych stoisk na IEM Expo

IEM to wielka impreza przyciągająca masę ludzi. Jak się im podoba i skąd przyjechali?

Jedna z mam powiedziała, że podoba się jej, a przyjechała dlatego, że jej mąż i synowie są wielkimi fanami gier. Jest mega. Bardzo nam się podoba - powiedzieli jej 6 i 7-letni synowie.

Z kolei nieco starsi Oskar i Piotr przyjechali aż z Warszawy, żeby zobaczyć to wydarzenie - Fajnie jest, podoba nam się.

Cosplay na IEM 2024 w Katowicach

Zobacz zdjęcia

Topowe drużyny Counter-Strike spotkają się w Spodku. Zwycięzca podniesie prestiżowe trofeum IEM Katowice na oczach dziesiątkach tysięcy kibiców oraz zabierze do domu część z puli nagród wynoszącej 1 000 000 dolarów. 

Fani gier strategicznych będą mogli kibicować najlepszym graczom StarCraft 2, którzy zjadą z całego świata do Katowic, aby zawalczyć na scenie o 500 000 dolarów oraz o awans na Mistrzostwa Świata EPT, które odbędą się latem tego roku.

Oprócz głównych turniejów, organizatorzy wraz z partnerami przygotowali również ogrom atrakcji w ramach bezpłatnej strefy targowej, IEM Expo. Przestrzeń wypełniona jest stoiskami, które pozwolą odwiedzającym na zmierzenie się w turniejach esportowych, sprawdzenie najnowszych technologii, wygrywanie nagród w konkursach.

Kolejny rok z rzędu partnerem medialnym wydarzenia jest Radio ESKA.

Mikołaj Twaróg