Hokeistki Polonii Bytom mistrzyniami Polski. Sięgnęły po złoto już po raz dziewiąty z rzędu

Hokeistki KH Polonia Bytom Ladies po raz trzynasty w historii, a dziewiąty z rzędu zdobyły tytuł mistrzyń Polski. W TAURON Lidze Hokeja Kobiet niebiesko-czerwone pokonały Kojotki Naprzód Janów Katowice 3:1 i wygrały w serii 2-0. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Hokeistki Polonii Bytom ponownie mistrzyniami Polski

W sobotę, 16 marca hokeistki KH Polonii Bytom zmierzyły się w finale TAURON Ligi Hokeja Kobiet z Kojotkami Naprzód Janów Katowice. Sportowe zmagania obserwował w sobotę na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów komplet widzów. Faworytkami były miejscowe, które w poprzednim tygodniu pokonały na lodowisku Jantor Kojotki 3:1.

Rewanżowe spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla drużyny z dzielnicy Katowic. Przyjezdne już w 3. minucie objęły prowadzenie. Sylwia Łaskawska, która w sezonie regularnym zdobyła aż 55 punktów w punktacji kanadyjskiej (26 bramek i 29 asyst) zaskoczyła strzałem z dystansu bramkarkę Polonii.

Bytomianki szybko wzięły się do roboty. Po 20 minutach było już 3:1 dla niebiesko-czerwonych. Bramki zdobyły kolejno Olivia Tomczok, Wiktoria Dziwok i Ida Talanda. Świetnie prezentowała bramkarka Naprzodu Justyna Koszyk, która obroniła mnóstwo trudnych strzałów. Bardzo dobrze prezentowała się na tafli Karolina Późniewska, która została wybrana przez szkoleniowców obu drużyn za MVP meczów finałowych. Polonia znowu wygrała z Kojotkami 3:1, zwyciężyła w serii 2-0 i zdobyła złote medale.

Zrobiły to! Zrobiły to po raz 13 w historii! Trafienia Wiktorii Dziwok, Olivii Tomczok i Idy Talandy zadecydowały o tym, że złote medale zawisły na szyjach bytomskich hokeistek! - poinformowała w mediach społecznościowych żeńska drużyna hokeja BS Polonia Bytom Ladies.

Przypomnijmy, że hokeistki Polonii Bytom po raz dziewiąty z rzędu i trzynasty w historii sięgnąły po złoto w mistrzostwach Polski. Złote krążki wywalczyły w latach: 2010, 2011, 2012, 2013, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 i 2024.

Zobaczcie w galerii zdjęcia z tego emocjonującego meczu.