Gerard z Rudy walczy z bebokami. Zobacz zwiastun Wiedźmina po śląsku [WIDEO]

i

Autor: Netflix

Gerard z Rudy walczy z bebokami. Zobacz zwiastun "Wiedźmina" po śląsku [WIDEO]

2019-12-20 8:04

Wielkimi krokami zbliża się ekranizacja "Wiedźmina" przygotowywana przez Netfliksa. Kilka dni temu w sieci zadebiutował pełny zwiastun produkcji. Nie trzeba było długo czekać na śląską odpowiedź. Vloger Niklaus Pieron zaprezentował swoją wersję "Heksera".

Zamiast Geralta z Rivii - Gerard z Rudy, który smyko się po świecie i za gelt goni za bebokami. Taką wersję historii postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego zaproponował śląski vloger Niklaus Pieron. Przed paroma dniami Netflix zaprezentował zwiastun najnowszej ekranizacji "Wiedźmina" z Henrym Cavillem w roli tytułowej. Internetowy twórca szybko przygotował śląską przeróbkę materiału.

Niklaus Pieron dał się poznać szerszej publiczności przed trzema laty, kiedy to na YouTubie publikował humorystyczną wersję słownika śląskiej godki. Od tego czasu regularnie vloguje, oczywiście w języku śląskim.

"Wiedźmin" - kiedy premiera? Ile odcinków? Ile sezonów?

Netfliksowa ekranizacja "Wiedźmina" będzie miała premierę 20 grudnia 2019 roku o godzinie 9 rano. Na początek dostaniemy jeden sezon serialu składający się z ośmiu odcinków. I choć oficjalnie nic nie zostało jeszcze potwierdzone, to coraz głośniej mówi się, że na tym nie koniec. Trwają spekulacje o prawdopodobnym starcie zdjęć do drugiego sezonu być może jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku. Z kolei producentka serialu, Lauren Schmidt, wyznała, że historię Geralta ma w głowie rozpisaną nawet na siedem sezonów.

"Wiedźmin" od Netfliksa ma bazować przede wszystkim na prozie Andrzeja Sapkowskiego, opowiadaniach i tomach tzw. sagi wiedźmińskiej, i to historie w nich zawarte przeniesie na ekran. Raczej nie powinniśmy spodziewać się silnych inspiracji grami spod szyldu "Wiedźmina" studia CD Projekt, które zrobiły na świecie olbrzymią karierę. W tytułowej roli zobaczymy Henry'ego Cavilla. Brytyjski aktor znany jest przede wszystkim z roli Supermana w ostatnich filamch DC. Sam przyznaje, że jest ogromnym fanem zarówno literackiej, jak i komputerowej wersji Geralta. Aktor podobno bardzo zabiegał o angaż w ekranizacji "Wiedźmina".

"Wiedźmin" - polskie akcenty w produkcji Netfliksa

Sam Andrzej Sapkowski był zaangażowany w najnowszą ekranizację swojej prozy. To nie koniec polskich akcentów. Współproducentem serialu jest studio Platige Image należące do Tomasza Bagińskiego, wybitnego animatora i reżysera, który był m.in. nominowany do Oscara za krótkometrażową animację "Katedra". Dodatkowo na ekranie zobaczymy polskiego aktora, Macieja Musiała, a część zdjęć powstała na Zamku w Ogrodzieńcu.

Zobacz również: zajrzeliśmy z kamerą do Elektrociepłowni Szombierki:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE