Dworzec PKP w Dąbrowie Górniczej oficjalnie otwarty po przebudowie

i

Autor: mat. prasowe PKP PLK

Inwestycje

Dworzec PKP w Dąbrowie Górniczej oficjalnie otwarty po przebudowie. "Mamy powody do dumy"

Po trwającej nieco ponad półtora roku przebudowie dworzec w Dąbrowie Górniczej został otwarty dla pasażerów. Modernizacja dawnego dworca kolei warszawsko-wiedeńskiej przywróciła mu dawny blask. Pochodzący z 1888 roku budynek znów więc obsługuje pasażerów.

Dworzec PKP w Dąbrowie Górniczej został zmodernizowany

Zmodernizowany dworzec kolejowy w Dąbrowie Górniczej został oficjalnie otwarty w środę, 4 października. Obiekt prezentuje się teraz naprawdę okazale i odzyskał dawny blask. Nie da się ukryć, że teraz to jeden z najładniejszych dworców w całym województwie.

W środku budynku znajdują się: kasa biletowa, klimatyzowana poczekalnia, toalety i powierzchnie biurowe, które wynajęło miasto. - Teraz pasażerowie w komfortowych warunkach mogą oczekiwać na przyjazd pociągu, a miasto zyskało dworzec, który z pewnością stanie się jego wizytówką - informuje Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Dworzec stał się przyjazny osobom z niepełnosprawnościami. Zlikwidowano wszelkie bariery architektoniczne. Poza tym - pojawiły się oznaczenia w alfabecie Braille’a, plany dotykowe obiektu, a także dostosowane toalety. 

Natomiast obok głównego budynku dworca powstała letnia poczekalnia (są tu miejsca na rowery). Miasto zleciło także prace związane z wykończeniem placu przed dworcem. Oprócz prac brukarskich, nasadzono również zieleń. Do lip drobnolistnych dołączyły tam teraz jeszcze lilaki. 

- Większość kosztów pokryliśmy z budżetu miasta. Pomogliśmy nawet w przebudowie torów. Wisienką na torcie jest dworzec kolejowy. Moja decyzja o wynajmie większości pomieszczeń przyczyniła się do jego remontu. W Dąbrowie Górniczej mamy powody do dumy - przyznaje Marcin Bazylak, prezydent miasta. 

Przypomnijmy, że modernizacja dworca w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się w grudniu 2021 roku. Koszt przebudowy, która była dofinansowana z budżetu państwa, wyniósł ponad 18 mln zł. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE