Assassin's Creed Shadows

i

Autor: ubisoft

Assassin's Creed

Assassin's Creed Shadows bombardowane negatywnymi recenzjami jeszcze przed premierą

2024-05-21 11:47

Niedawno ujawniony Assassin’s Creed Shadows wzbudza ambiwalentne uczucia, ponieważ preorder sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, jednak recenzje, jeszcze nie udostępnionej gry, równają twór Ubisoft z ziemią. Dlaczego tak się dzieje?

W chwili pisania tego tekstu, zwiastun Shadows jest najbardziej nielubiany filmem w historii serii Assassin’s Creed – ponad 586 000 ocen negatywnych w porównaniu z około 263 000 polubień. „Dlaczego tak się dzieje?”. Bądźmy szczerzy, niestety znamy już odpowiedź. Z nastrojów w mediach społecznościowych i komentarzy pod filmem wynika, że wielu fanów nie wierzy, że gra jest „historycznie dokładna” w odniesieniu do głównego bohatera Yasuke.

Czytaj też: GTA 6 może przegrać w tym elemencie z Assassin’s Creed Shadows. Potwierdza to nowy wyciek!

Assassin’s Creed Shadows skąpany w kontrowersjach

Wiele osób twierdzi, że w grze nie występują główni bohaterowie pochodzący z Japonii, ponieważ przybyli oni z Afryki do Japonii. Dzieje się tak pomimo tego, że Yasuke jest postacią historyczną, która była wielokrotnie przedstawiana w mediach. Należy zauważyć, że jego odpowiednik, Naoe, jest Japończykiem.

Wielu fanów twierdzi, że seria, która zawsze ostro przestrzegała zasad, teraz brakuje jej historycznej dokładności. Gracze podkreślają, że Da Vinci nie biegał z bandą zabójców, podobnie jak mitologiczne stworzenia z Assassin’s Creed Odyssey nie były przedstawiane jako prawdziwe. Pomimo scenerii historycznej, seria nigdy nie przekroczyła granic i pozostawała wierna historii pod każdym względem.

Oczywiście to nadal gry wideo, miejsce, w którym owszem, mogą istnieć tytuły zgodne z historią, ale jest to także sfera, w której programiści mogą bawić się pewnymi aspektami przygody i akcji. Niezależnie od tego, czy włączenia Yasuke w historię jest dobrym posunięciem, z pewnością nie warto skreślać Assassin’s Creed Shadows, przed jego oficjalnym debiutem.

5 najtrudniejszych gier wszech czasów na PS5, XBOX i PC! Doprowadzą was do szewskiej pasji

PlayStation QUIZ: Którym bohaterem z gier ekskluzywnych Sony jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest twój preferowany styl walki w grach?