Damian Dąbrowski pogoda

i

Autor: Maciej Goryl Fotografia/ Damian Dąbrowski FB

Prognoza pogody

Czy opady deszczu w Śląskiem w końcu ustaną? Prognoza pogody Damiana Dąbrowskiego

Od kilkunastu dni województwo śląskie regularnie nawiedzają opady deszczu. Poziom wody w rzekach miejscami przekroczył stan alarmowy. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach? O tym Damian Dąbrowski.

Prognoza pogody na pierwszą połowę lutego 2024 roku

W poniedziałek zachmurzenie będzie całkowite i duże z przejaśnieniami. Tylko lokalnie  mogą wystąpić niewielkie opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 8/10°C. Wiatr będzie słaby z południowego zachodu oraz zachodu.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie  będzie duże i umiarkowane. Lokalnie pojawią się niewielkie opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie ok. 2/4°C. Wiatr będzie słaby z kierunków zachodnich.

We wtorek zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Na ogół bez deszczu, jedynie bardzo lokalnie może słabo pokropić. Temp. max. ok. 6/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie nadal będzie wzrastać do ok. 1022 hPa - zapowiada Damian Dąbrowski.

W nocy z wtorku na środę pojawi się coraz więcej przejaśnień oraz rozpogodzeń. Temperatura nieco spadnie i wyniesie ok. -3/1°C, a to oznacza, że w wielu miejscach pojawi się szron. Wiatr będzie słaby z południowego zachodu.

W Walentynki pogoda szykuje nam małą niespodziankę. Dostaniemy się pod wpływ klina wyżowego z południa Europy, dlatego zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane i małe co oznacza, że nie zabraknie Słońca. Do tego nigdzie nie spodziewam się w tym dniu opadów. Temp. max. ok. 6/9°C. Wiatr słaby przeważnie z południowego zachodu  - prognozuje meteorolog ze Świętochłowic.

Źródło: pogodadlaslaska.pl