Data otwarcia Mercure Szczyrk Resort

i

Autor: FB Mercure Szczyrk Resort

Wiadomości

Do Szczyrku zjadą się tłumy. Powstaje tam najdłuższy i najwyżej położony hotel w Polsce. Wkrótce otwarcie

Jeden z najwyżej położonych hoteli w Polsce podał oficjalną datę swojego otwarcia. Mercure Szczyrk Resort jest także najdłuższym hotelem w Polsce. Obiekt będzie oferował swoim gościom kilkaset pokoi z widokiem na Beskid Śląski.

Najdłuższy hotel w Polsce mieści się w Szczyrku. Podano datę otwarcia

Za kilka miesięcy w Beskidach zostanie otwarty najdłuższy hotel w Polsce, który jednocześnie jest jednym z najwyżej położonych w kraju. Hotel Mercure Szczyrk Resort podał właśnie datę otwarcia. Warto przypomnieć, że nie jest to nowa inwestycja, a przebudowa starego ośrodka z czasów PRL.

Już wkrótce będziemy dla Was - Mercure Szczyrk Resort - Otwieramy się latem 2024 - czytamy w mediach społecznościowych hotelu.

Hotel położony na wysokości 660 m n.p.m. będzie oferował swoim gościom 447 pokoi z widokiem na Beskid Śląski. Mercure Szczyrk będzie składał się z 9 kondygnacji i mierzy aż 330 m długości. W ramach inwestycji wybudowano 2500 mkw powierzchni eventowej, grill bar na 400 osób, pięć punktów gastronomicznych, aquapark, a nawet lądowisko dla helikopterów.

Zobaczcie zdjęcia najdłuższego hotelu w Polsce.

Wcześniej był tu hotel "Orle Gniazdo"

Przypomnijmy, że inwestycja powstaje w ramach przebudowy istniejącego od lat 70. hotelu "Orle Gniazdo". PRL-owski obiekt popadał przez wiele lat w ruinę. Obiekt powstał jeszcze pod koniec lat 70., głównie z myślą o pracownikach Huty Katowice. Ośrodek wówczas miał nawet status kultowego. Jednak w latach 90. stał się problemem dla miasta. Jego stan się pogarszał, a nie było pomysłów na zagospodarowanie betonowego obiektu.

Listen on Spreaker.