Boxdel tłumaczy się i przeprasza na filmie z Olciak. Internauci: To granie na emocjach

i

Autor: Screen YouTube/Boxdel Boxdel tłumaczy się i przeprasza na filmie z Olciak. Internauci: "To granie na emocjach"

Afera w polskim YouTube

Boxdel odpowiada Wardędze. Tłumaczy się i przeprasza. Internauci: "To granie na emocjach"

2023-10-05 8:12

Jest odpowiedź Michała "Boxdel" Barona na film Sylwestra Wardęgi, w którym zostały ujawnione nieeteczne zachowania Stuu wobec osób nieletnich. W materiale Wardęgi poruszony był też wątek rozmowy "Boxdela", w którym w wulgarny sposób odnosi się do nieletniej wtedy rozmówczyni. Teraz "Boxdel" nagrał film, w którym tłumaczy się ze swojego zachowania i przeprasza.

Boxdel odpowiadana na film Sylwestra Wardęgi. Przeprasza

Michał "Boxdel" Baron opublikował w środę 4 października film odpowiedź na rewelacje, jakie dzień wcześniej przedstawił Sylwester Wardęga. Youtuber w swoim półgodzinnym nagraniu skupił się na popularnym kiedyś youtuberze Stuu próbując udowodnić, że dorosłego wtedy Stuu mocno ciągnęło do małoletnich. Wardęga opowiedział o dwóch sytuacjach pokazując m.in. screeny z rozmów oraz same rozmowy z dziewczynami, które będąc nieletnie miały nieprzyjemny kontakt ze Stu. 

W trakcie filmu Wardega poruszył również wątek "Boxdela", który miał do 14-latki pisać e leci na Teneryfę i że "Będę Cię tam ru***ć w twoje cycki". Nastolatka odpisała od razu "spadaj" by potem napisać, rozmiar swojego biustu. Boxel miał odpisać „No to za małe na mojego ch..ja”. Na te rewelacje od razu zareagowała organizacja Fame MMA wyrzucając z niej Michała Barona. 

Cześć. To jest 19-letnia Idelti, małolat. A to ja - Boxdel. I chciałbym, żeby każdy zapamiętał to zdjęcie, bo jest to dla mnie naprawdę kluczowe - zaczyna swój film Michał Baron. 

To najważniejszy i najcięższy film w mojej całej karierze. Nie bez powodu jest to drugie krzesło, bo nie jestem sam. Ale mojego gościa zaproszę za chwilę - dodaje po chwili.

Olciak broni Boxela. "Takie były czasy. Wszyscy tak pisaliśmy do siebie"

Boxel, który został wykluczony z Fame MMA, podkreślił na filmie, że nie spał od 30 godzin i że nie zaśnie, dopóki nie wyjaśni całej prawdy na temat tego, co przedstawił Wardęga w swoim filmie. Boxdel podkreślił, że faktycznie takie rozmowy z Julką wtedy były zaznaczając przy tym, że na TeamSpeaku tak wyglądały właśnie rozmowy między wszystkimi. - To był taki żargon. Na serwerze wyzywaliśmy się, pisaliśmy toksyczne wiadomości - zaznacza Boxdel dodając, że nigdy Julki nie prosił o żadne "nudesy". Dodał również, że nigdy nie spotkał się z żadną dziewczyną poniżej 15. roku życia. - Byłem wtedy durnym, pryszczatym małolatem. Małolatem, który grał w gry - zaznaczył.

Boxdel nawiązał również do tego, że w tamtych czasach, 10 lat temu, nie myślał za wiele o tym, co wolno mu powiedzieć, a czego nie. Nawiązał do tego, że wtedy były zupełnie inne czasy i zupełnie inaczej wszystko wyglądało i nigdy nie przyszłoby mu do głowy, że po 10 latach zrobi się z tego tak duża afera. - Dzisiaj jest zupełnie inna poprawność polityczna - zaznaczył. 

W trakcie filmu dołączyła do niego Olciak, która zdradziła charakter relacji z Boxdelem. Z jej opowiadań wynika, że ich relacja zaczęła się, kiedy miała 15 lat, a on 19. W rozmowach jednak nigdy nie padło, ile lat tak naprawdę mają. Michał Baron w trakcie wtrącił, że nigdy nie dostał od niej żadnych nagich zdjęć, a jedynie gorące fotki. - Wtedy żartowaliśmy sobie z wielu rzeczy, była inna poprawność polityczna. Dzisiaj, jakby takie żarty pojawiły się w sieci, to przecież byłaby masakra - mówi Boxdel. 

Olciak wprost powiedziała również, że Boxdel nigdy nie powinien zostać zestawiony obok Stuu, który swoim zachowaniem daleko wykraczał poza standardy społeczne. Co do Boxdela - jak zaznaczała, nigdy nie było nawet takich podejrzeń. 

Na koniec Boxdel ubolewał nad tym, jak jeden film, jeden wyskok, jeden tekst może człowiekowi zniszczyć życie. 

Internauci reagują na film Boxdela

Pod filmem Boxdela bardzo szybko pojawiły się setki komentarzy. Część internautów nie dała wiary w to, co mówi Boxel podkreślając, że próbuje grać na emocjach. Został też skrytykowany za to, że wiedział, co wyprawia Stuu i jak się zachowuje wobec nieletnich, a mimo to milczał. 

Oczy widzą, uszy słyszą, usta milczą. Dziękuje do widzenia

Granie na emocjach, a utwór pod tytułem "Może i zrobiłem źle ale patrzcie on zrobił gorzej"

Chciałbym żeby inflacja była tak niska jak standardy moralne tych naszych polskich elyt internetowych

Część internautów powiedziała natomiast wprost, że stoi murem za Boxdelem wierząc, że w aferze, która właśnie się rozkręca, on dostał rykoszetem, choć nic złego nie zrobił. 

Kiedyś były inne czasy a teraz wszystko jest poje**** niedługo nie będzie można powiedzieć dzień dobry bo podadzą cię o nagabywanie… trzymaj się chłopie w kawałku i nie rób lipy żadnej a się ulozy

Ja tam jakoś wierzę że Boxdel jest git ziomkiem i nie można go zaszufladkować z innymi za glupie szczeniackie gadki...

JEŚLI to jest tylko to co zrobileś niepowienienes brać takiej odpowiedzialnosci za takie coś. Ja też majac 16 lat wyzywalem 13 latki na dc, mówilem jakieś "sprośne" żeczy, i to nieznaczy ze mam isc teraz do paki przez to co robilem jako dziecko. Mam nadzieje że się wszystko wyjasni i osoby które faktycznie zawiniły poniosą konsekwencje swoich czynów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE