Wardęga oskarża Stuu o kontakty z nieletnimi. Jego film Pandora Gate może wstrząsnąć polskim Youtubem

i

Autor: archiwum/YouTube Wardęga oskarża Stuu o kontakty z nieletnimi. Jego film Pandora Gate może wstrząsnąć polskim Youtubem

Skandal w polskim YouTube

Sylwester Wardęga oskarża Stuu o kontakty z nieletnimi. Pandora Gate wstrząsnęło polskim YouTube

Sylwester Wardęga opublikował we wtorek 3 października szokujący film, w którym padają mocne oskarżenia o kontakty z nieletnimi znanego youtubera Stuu. Film może być nie lada wstrząsem dla fanów nie tylko Stuu, ale też wielu innych influencerów, bowiem okazuje się, że mogło w nim dochodzić do poważnych patologii.

Wardęga wstrząsa polskim Youtube. Padają mocne oskarżenia

To prawdopodobnie największa afera w polskim internecie, a przede wszystkim, w Polskim YouTube. Już od kilku dni pojawiają się coraz to nowsze informacje dotyczące - mówiąc delikatnie, nieodpowiednich zachowań polskich youtuberów wobec kobiet. Wszystko zaczęło się od influencerki Olciak93, która twierdzi, że 10 lat temu, gdy miała 13-14 lat, jeden z najpopularniejszych wówczas youtuberów w Polsce - Stuu (Stuart Kluz-Burton) - zachęcał ją, żeby wysyłała mu swoje zdjęcia, flirtował z nią i fantazjował na podłożu seksualnym. Niemal równocześnie na jaw wyszła podobna sprawa. O przemoc fizyczną i psychiczną został oskarżony przez swoją byłą dziewczynę YouTuber "Gargamel" (Jakub Chuptyś), który już odniósł się do tych zarzutów i przeprosił.

Prawdziwą bombę postanowił jednak odpalić Sylwester Wardęga, który we wtorek 3 października opublikował na YouTube film, w którym przedstawia wyniki swojego prywatnego śledztwa obnażające prawdę o Stuu. W swoim filmie Wardega wprost pokazuje wycinki rozmów Stuu z nieletnimi dziewczynkami. 

W tym materiale na światło dzienne wyjdą wyniki śledztwa, nad którym pracowaliśmy od kilku tygodni razem z Konopskim. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb. O zajściach latami wiedziało w mniejszym lub większym stopniu wielu twórców skupionych wokół gry Minecraft. Kilka dziewczyn prosiło o anonimowość dlatego mam nadzieję, że panowie mimo tego, iż prawdopodobnie będą kojarzyć dziewczyny z imienia i nazwiska, to ich dane zachowają dla siebie - napisał Wardęga pod opublikowanym materiale filmowym.

Film Wardęgi skupia się na kontaktach Stuu z nieletnimi. W filmie przedstawiane są screeny z jego rzekomych rozmów z dziewczynkami w okresie, kiedy miały 13-15 lat. W jednej z nich opowiadał mającej wtedy 13 lat dziewczynie o swoich erotycznych snach o niej, opisując w odstręczający sposób, co w tym śnie z nią robił. Przy tym zachęcał ją do spotkania, do którego ostatecznie doszło. Jak miała opisywać nieletnia, Stuu miał z nią pójść do hotelu, gdzie leżeli razem w łóżku. Dziewczynka opisywała, że do niczego poważnego nie doszło, ale był kontakt fizyczny, co nie spodobało się nastolatce. - Później mówił, że jak się ze mną żegnał to chciał mnie pocałować, ale powiedział, że dobrze, że mnie nie pocałował, bo jakby moja mama się dowiedziała to by była zła - opowiada.

Wardęga ujawnia prawdę o Stuu?

i

Autor: screen/Youtube Wardęga ujawnia prawdę o Stuu?

W innym przypadku opisana została historia mającej wtedy 14 lat dziewczynki, która razem z koleżanką miały wylądować na imprezie w mieszkaniu Stuu. Tam podawano im alkohol. Jak opowiada jedna z rzekomych uczestniczek tej imprezy, prawdopodobnie mogło zostać coś do niego dosypane, bowiem 14-latka nie wiedząc dlaczego nagle obudziła się w łóżku razem ze Stuu. 

Czułam, że mnie odcina nagle, nagle nastał ranek. Ona znalazła się w pokoju Stuarta, w jego łóżku, ale nie wie jak. Leżeliśmy na łyżeczki. On z tyłu - opowiada. 

Marcin Dubiel i Fagata kryli Stuu przez lata? Tak twierdzi Wardęga

W swoim filmie na tapet Wardęga bierze również Marcina Dubiela i Fagatę. Według niego oboje od lat wiedzieli o tym, że Stuu kontaktuje się z nieletnimi, a ich kontakty mogą mieć podłoże seksualne. Wardęga na filmie przedstawiał nawet rozmowy na ten temat, które miał przeprowadzić z Fagatą. - Z zapisów rozmów i głosówek wynika, że Stuu sam jej się przyznał do pewnych "akcji" - mówi w filmie Wardęga.

Wardega w filmie przekonuje również o tym, że Justyna Sukanek udostępniła mu rozmowy ze Stuu, gdzie influencerka negatywnie odniosła się do jego rzekomych kontaktów z nieletnimi. 

Boxdel wyrzucony z Fame MMA po filmie Wardęgi

Konsekwencje dotknęły już innego influencera, który miał mieć wiedzę na temat kontaktów z nieletnimi Stuu, a mimo to nic z tym nie zrobił. Co więcej, Wardęga zacytował również wiadomości, które Boxdel miał wysyłać 14-latce. Pisał do niej, że leci na Teneryfę i że "Będę Cię tam ru***ć w twoje cycki". Nastolatka odpisała od razu "spadaj" by potem napisać, rozmiar swojego biustu. Boxel miał odpisać „No to za małe na mojego ch..ja”. Na opisywane przez Wardęgę rozmowy zareagowała freak-fightowa federacja Fame MMA wyrzucając z niej Michała Barona.

-Decyzja została podjęta z powodu podejrzeń dotyczących bardzo niepokojących zachowań Michała Barona w okresie przed rozpoczęciem działalności w federacji. Oświadczam również, że władze federacji nie posiadały wiedzy dotyczącej wspomnianych zachowań - napisał w oświadczeniu Krzysztof Rozpara, prezes spółki zarządzającej Fame MMA.

Oświadczenie Fame MMA w sprawie Boxela

i

Autor: mat. prasowe Oświadczenie Fame MMA w sprawie Boxela

Karolina Korwin-Piotrowska komentuje: Obrzydliwe, nie oglądajcie przy jedzeniu

Film Sylwestra Wardęgi odbija się coraz szerszym echem w polskich mediach. Sprawę w swoich social mediach skomentowała Karolina Korwin-Piotrowska. 

Tak to wygląda. Obrzydliwe. Nie oglądajcie przy jedzeniu… Zobaczcie to. Jeśli macie dzieciaki, małoletnie córki, synów, fanów niektórych twórców YT, to pozycja obowiązkowa…

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE