Alert pogodowy na Śląsku. IMGW ostrzega przed huraganowym wiatrem i... wzrostem temperatury

2021-10-20 8:48
Alert pogodowy na Śląsku. IMGW ostrzega przed huraganowym wiatrem i... wzrostem temperatury
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Na Śląsku i w Zagłębiu w kolejnych dniach pogoda znacznie poprawi się pod względem temperatury. Czeka nas ocieplenie, które jednocześnie przyniesie ze sobą silne podmuchy wiatru. To niestety oznacza, że odczuwalna temperatura będzie na pewno niższa niż sobie tego życzymy. IMGW wydało już ostrzeżenie pogodowe dla naszego regionu.

Alert pogodowy na Śląsku. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla części województwa śląskiego. Ostrzeżenie dotyczy zjawiska: silny wiatr. Stopień zagrożenia: 1. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 10:00 do godz. 20:00 dnia. 20.10.2021 r. Dotyczy powiatów: bielski, Bielsko-Biała, cieszyński i żywiecki.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości miejscami od 35 km/h do 45 km/h, w porywach lokalnie do 75 km/h, z południowego zachodu i południa - ostrzega IMGW.

W środę, 20 października w miastach Śląska i Zagłębia czeka nas dalszy ciąg wzrostu temperatury. W najcieplejszym momencie dnia termometry mogą wskazać nawet ok. 18/19°C. Taka pogoda ma utrzymać się do piątku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE