Bieganie

13. Bieg Częstochowski wygrał górnik z kopalni Marcel. Zobacz zdjęcia

Prawie 800 zawodników stanęło na starcie 13. Biegu Częstochowskiego na dystansie 10 km. Najlepszemu biegaczowi pokonanie trasy wokół Jasnej Góry zajęło nieco ponad 31 minut. Zobaczcie zdjęcia z trasy.

Bieg Częstochowski odbył się już po raz 13. Piękna pogoda sprawiła, że na starcie stanęła rekordowa liczba prawie 800 zawodników. Do pokonania uczestnicy mieli dwie pętle wokół Jasnej Góry o długości 5 km każda.

Najlepszemu zawodnikowi pokonanie dystansu zajęło 31,06 min. Górnik Mateusz Mrówka z grupy Radlinioki w biegu wygrał bieg drugi rok z rzędu!

Drugi na mecie był Sergii Okseniuk z MK Lucheck Luck 32,36 min.

Trzeci na mecie był Michał Bąk z Czarnecki Run Team Chełmce 32,55 min.

Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Ślęzak z Częstochowy 37:17 min. (16. miejsce. w kategorii OPEN).

Druga wśród kobiet była Oksana Okseniuk 38:22 min.

Trzecia wśród kobiet na mecie była Aneta Szecówka z Biskupic 40:19 min.

13. Bieg Częstochowski

Zobacz zdjęcia

Trasa Biegu Częstochowskiego wiodła wokół Jasnej Góry. Biegacze wystartowali przy Miejskiej Galerii Sztuk, a następnie biegli al. Sienkiewicza między podjasnogórskimi parkami, Pasażem Bareły do Rynku Wieluńskiego, ulicami Wieluńską, Klasztorną, Kubiny, Ewy i Wyszyńskiego do 7 Kamienic i Pułaskiego. Nastepnie do skrzyżowania Pułaskiego z Kopernika, by dotrzeć w III Aleję i plac Biegańskiego. Po pokonaniu drugiej pętli meta usytuowana była w miejscu startu.