Siedlce: kolejne dziecko w oknie życia. To noworodek

2022-04-11 21:40
Siedlce: kolejne dziecko w oknie życia. To noworodek, znaleziony 11 kwietnia 2022 o 20.30
Autor: fot. Monika Półbratek Już po raz drugi w tym roku pracownicy Domu Dziecka w Siedlcach znaleźli w okienku życia noworodka

W Domu Dziecka w Siedlcach, przy ul. Daszyńskiego 10, po drugi w tym roku zadzwonił dzwonek w oknie życia. Dziś wieczorem (11 kwietnia) ok. godz. 20.30 pracownicy placówki znaleźli w okienku noworodka.

– W oknie życia o godz. 20.30 znaleźliśmy dziewczynkę. To noworodek, z nieodciętą pępowiną. Tyle możemy powiedzieć. Była u nas policja i pogotowie, dziecko zostało przewiezione do szpitala – mówi Katarzyna Graniszewska, dyrektor Domu Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach.

Noworodek przebywa pod opieką medyczną i przechodzi badania. Dyrekcja siedleckiego Domu Dziecka ma 24 godziny na powiadomienie o znalezieniu dziecka Sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie.

To już trzecie dziecko znalezione w oknie życia w Siedlcach, a drugie w tym roku. Poprzednim razem, zaledwie 2,5 miesiąca temu, w okienku również znaleziony został noworodek. Wcześniej, w kwietniu 2013 roku, pracownicy Domu Dziecka „Pod Kasztanami” znaleźli w okienku roczną dziewczynkę.

Sonda
Czy uważasz, że chore dzieci mają w Polsce dobrą opiekę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE