Całe centrum Siedlec w strefie płatnego parkowania? Jest koncepcja

2022-01-14 16:01
strefa - mapa
Autor: fot. UM

Blisko 40 ulic miałoby zostać objętych w Siedlcach strefą płatnego parkowania. Miasto ma już szczegółową koncepcję. Jeden z wariantów zakłada podwyżki opłat za parkowanie.

W nowej, rozszerzonej strefie miałyby się znaleźć niemal wszystkie ulice, które są w śródmieściu. - Z takich większych ulic, które są w centrum miasta jest to ulica Armii Krajowej, ulica Asłanowicza, Cmentarna na pewnym odcinku, ulica Czerwonego Krzyża, Floriańska, Katedralna, Kilińskiego, Piłsudskiego na dłuższym odcinku, ulica Pułaskiego, Sienkiewicza, Świętojańska, Świrskiego - wymienia Mariusz Myrcha, kierownik referatu infrastruktury Urzędu Miasta Siedlce.

Koncepcja rozszerzenia strefy płatnego parkowania została przygotowana przez specjalną firmę, na zlecenia siedleckiego samorządu. - Firma, proponując takie ulice przeprowadziła najpierw szereg badań, sprawdziła obłożenie miejsc i te ulice, gdzie rotacja była znikoma umieściła w strefie płatnego parkowania - dodaje Mariusz Myrcha.

W ramach przygotowanej koncepcji powstały dwa warianty powiększenia strefy. Pojawiły się też propozycję nowych cen za parkowanie. - Są dwa warianty – jeden, który pozostawia kwestię cen na niezmienionym poziomie, czyli stawki byłyby takie jak teraz, drugi wariant jest mniej optymistyczny i ceny cą trochę wyższe i teraz to radni zdecydują, co zostanie przyjęte, czy w ogóle będą jakieś zmiany i strefa będzie rozszerzona - tłumaczy Aneta Krajewska, rzecznik prasowy siedleckiego magistratu.

Temat ma być omawianu na styczniowych komisjach rady miasta. Szczegółowe założenia koncepcji powiększenia strefy można znaleźć na stronie siedleckiego magistratu – TUTAJ

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h