RZESZÓW: Wiadukt na ul. Langiewicza? Miasto chce opracować koncepcję

i

Autor: Unsplash.com/ Sergey Zolkin

RZESZÓW: Wiadukt na ul. Langiewicza? Miasto chce opracować koncepcję

2021-11-19 14:28

To byłby drugi wiadukt w planach UM Rzeszowa. Chodzi o wiadukt, który miasto Rzeszów planuje wybudować na ul. Langiewicza. Ten, podobnie, jak wiadukt między ulicą Wyspiańskiego a Hoffmanowej, ma być receptą, na szybszy przejazd w rejonie torów kolejowych, po których kursują pociągi miedzy Rzeszowem a Jasłem.

O wiadukcie, który połączyć ma ulice Hoffmanowej i Wyspiańskiego, mówiło się już od lat. Rzeszowski magistrat ogłosił właśnie postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę dokumentacji projektowej budowy nowego wiaduktu, który będzie biegł nad torami.

- Jest to bardzo ważna dla miasta inwestycja. Dzięki budowie wiaduktu nad torami i połączeniu ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnego bezkolizyjnego połączenia wschodniej i zachodniej części Rzeszowa. Jest to istotne także w kontekście Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i zwiększonego ruchu kolejowego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: „Sadzimy Rzeszów” po raz drugi. Spacer z prezydentem już w najbliższą sobotę!

Będą pieniądze na dwa wiadukty?

Pierwsze pieniądze na wspomniany wiadukt, a także na drugi, który powstać miałby w ciągu ul. Langiewicza, zapisane są już w projekcie budżetu miasta na przyszły rok. Nad jego kształtem, radni będą dyskutować podczas najbliższej sesji. Co do wiaduktu zaś w ciągu ul. Langiewicza - miasto w przyszłym roku chce opracować jego koncepcję.

- Chcemy, żeby fachowcy wskazali jaka konstrukcja wiaduktu, jaka szerokość, jakie rozwiązania będą potrzebne, żeby wiadukt spełniał swoją rolę. Dlatego w przyszłym roku chcemy opracować koncepcję, która będzie podstawą do wykonania dalszych kroków - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Tymi, po opracowaniu pomysłu na obiekt, miałyby być kolejno- opracowanie dokumentacji projektowej, która określi konkretne parametry wiaduktu, a następnie – wybór wykonawcy, który obiekt postawi.

Policjanci rozbili gang i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Czy możesz mieć anemię?

Pytanie 1 z 13
Czy w ostatnim czasie zaobserwowałaś u siebie suchość i łamliwość włosów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE