Rzeszów: prokuratura umarza dochodzenie w sprawie Rzeszowskich Zakładów Graficznych

2021-03-24 15:17
asdasd
Autor: Pixabay

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie umorzyła dochodzenie w sprawie Rzeszowskich Zakładów Graficznych w Miłocinie. Chodzi o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu byłych pracowników firmy. Pokrzywdzeni domagali się ustalenia winnych tej sytuacji, jednak prokuratura umorzyła dochodzenie.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie zawiadamia osoby pokrzywdzone - byłych pracowników Zakładów Graficznych, że umorzyła dochodzenie w sprawie narażenia pracowników Rzeszowskich Zakładów Graficznych w Miłocinie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do tego miało dochodzić w okresie od bliżej nieustalonej daty roku 2003 do grudnia 2009 roku. Działo się to poprzez zorganizowanie produkcji w pomieszczeniach skażonych rtęcią, niewyposażonych w należytą wentylację. Prokuratura tłumaczy tę decyzję przedawnieniem ścigania.

Koniec dochodzenia w sprawie narażenia pracowników?

Umarza też dochodzenie w sprawie narażenia pracowników Rzeszowskich Zakładów Graficznych w Miłocinie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w okresie od roku 2009 do 12 marca 2014 r. Pracownicy mięli zostać narażeni z tego samego powodu, czyli zorganizowania produkcji  w pomieszczeniach skażonych rtęcią i niewyposażonych w należytą wentylację. Prokuratura umarza dochodzenie z uwagi na brak danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa.

Na powyższe postanowienie przysługuje pokrzywdzonym zażalenie do prokuratora nadrzędnego. Zażalenie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie. Na to pokrzywdzeni mają 7 dni.

Drogowskazy Eska ROCK: o osobach wysoko-wrażliwych To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Białystok. Małżeństwo straciło prawie milion złotych. Policja zatrzymała 55-latka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE