Rzeszów: Pierwsze spotkanie Społecznej Rady Sportu. O czym będą decydować w mieście?

2021-11-22 15:17
Rzeszów: Pierwsze spotkanie Społecznej Rady Sportu. O czym będą decydować w mieście?
Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w dzisiejszym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Jej pierwsze posiedzenie planowane jest na styczeń. Jakie ma być jej zadanie? Społecznicy, działacze, a także sportowcy mają wspólnie pomagać władzom miasta w rozwoju i promocji tej dziedziny życia.

Taka inicjatywa to pomysł prezydenta Rzeszowa, według którego kluczowa jest współpraca ze społecznością. Konrad Fijołek nie ukrywa, że liczy na aktywny udział sportowców w życiu miasta. Działania rady mają pomóc także w  aktywizacji dzieci, które w czasie epidemii są jeszcze bardziej narażone na brak ruchu, a czas spędzają w dużej mierze przed ekranem komputera.

– Pod względem infrastruktury Rzeszów nadrobił zaległości, teraz czas, aby tę nową infrastrukturę wykorzystać dla mieszkańców. Sport w każdej formie odgrywa tutaj kluczową rolę. A więc zadania rady będą niezwykle istotne. Spraw jest bardzo dużo, począwszy właśnie od infrastruktury, po fundusze na sport. I o tym prezydent nie powinien decydować sam, ale przy udziale ludzi, którzy najlepiej znają potrzeby. Będziemy z ich doświadczeń korzystać – mówi prezydent Rzeszowa.

Dlatego ostatnio w Urban Labie odbyło się pierwsze spotkanie dla osób, którym zależy na rozwoju sportu w wielu jego dziedzinach w Rzeszowie. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pierwszym, organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: SZOK! Płynął kraulem po przejściu dla pieszych. Pomylił basen z drogą [WIDEO]

Jakie będą następne kroki?

Społeczna Rada Sportu zostanie powołana przez prezydenta jeszcze w tym roku. Podczas pierwszego spotkania, uczestnicy podpisali deklaracje członkostwa w nowym organie. Następnie wybiorą spośród siebie zarząd, który będzie ich reprezentować. Działania rady mają pomóc także w aktywizacji dzieci.

- Musimy wspólnie zdiagnozować skalę problemu i zachęcać dzieci do ruchu, tworząc im ku temu warunki i okazje. Mam świadomość, że wspólnie jesteśmy w stanie to zrobić i wprowadzić Rzeszów do ekstraligi miast w tym aspekcie – przekonuje prezydent Konrad Fijołek.

Decyzje mają być jednak podejmowane przez całą radę, która ma się spotykać w pełnym składzie minimum dwa razy w roku. Częściej będzie się zbierał zarząd.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE