Powrót maseczek przesądzony. Premier: koniecznie miękkie zalecenia

i

Autor: Pixabay

Powrót maseczek przesądzony. Premier: konieczne miękkie zalecenia

2022-07-16 21:12

Konieczny jest powrót do miękkich zaleceń, czyli zasady dystans, dezynfekcja, maseczka – to zaleca dziś Światowa Organizacja Zdrowia – powiedział w czwartek w Łagiewnikach premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Zapytany o rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem premier poinformował, że kilka dni temu zwołał po raz kolejny radę ds. Covid. - Przeprowadziliśmy bardzo wnikliwą dyskusję na ten temat w gronie specjalistów, ekspertów. Wypracowaliśmy pewne mechanizmy, które już zostały zakomunikowane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – mówił. Wśród wspomnianych mechanizmów ma być powrót do maseczek. Ale to nie wszystko! Co jeszcze znajdzie się w zaleceniach?

Nad Polskę nadciąga fala upałów

Powrót maseczek przesądzony. Wrócą „miękkie zalecenia”

Wyjaśnił, że konieczny jest powrót do "miękkich zaleceń", czyli zasady dystans, dezynfekcja, maseczka. - To jest to, co dzisiaj wszyscy specjaliści nam zalecają – stwierdził. Dodał, że obecny wzrost zachorowań nie przekłada się proporcjonalnie na wzrost hospitalizacji i zgonów.

- Ze swojej strony wolę przestrzec, ponieważ i mnie samego niejednokrotnie ta kapryśna natura COVID-19 zaskoczyła – więc wolę (...) powiedzieć wszystkim rodakom: strzeżmy się przed tym poprzez te wszystkie zasady, które wypracowaliśmy: dystans, dezynfekcja, maseczki – to jest to, co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia – podkreślił Morawiecki.

Poinformował, że rząd przygotowuje plany zwiększenia liczby łóżek covidowych, gdyby było to konieczne.

- Na razie, dzisiaj, mamy nadmiar – i to duży nadmiar – łóżek w stosunku do zachorowań. Ale oczywiście wiemy, że zachorowania mogą gwałtownie przyspieszyć i tutaj nie zasypiamy gruszek w popiele – zapewnił.

W czwartek badania potwierdziły 1840 zakażeń koronawirusem. Zmarły 4 osoby z COVID-19. Tydzień temu, 7 lipca, Ministerstwo Zdrowia informowało o 1068 zakażeniach koronawirusem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE