Popularna sieć zamyka kilka sklepów w Polsce. Dlaczego?

i

Autor: pexels.com

Wydarzenia

Popularna sieć zamyka kilka sklepów w Polsce. Dlaczego?

2023-04-23 8:45

Popularna w Polsce sieć sklepów zamyka swoje oddziały. Zlikwidowane zostaną trzy supermarkety, a co za tym idzie, pracę w ramach grupowych zwolnień straci ponad 160 osób. Zamknięte zostaną także specjalistyczne sklepy alkoholowe. O jakiej firmie mowa?

Popularna sieć sklepów zamyka swoje placówki

Sieć sklepów Carrefour ogłosiła, że ponad dwadzieścia placówek z szyldem Galerie Alkoholi, prowadzonych przez spółkę, zostanie zamkniętych. Zwolnienia grupowe mają objąć ponad 160 osób. Z rynku zniknie też kilka sklepów z szyldem Carrefour Market. Mowa m.in. o oddziałach w Olsztynie oraz Opolu.

Działając na bardzo konkurencyjnym rynku handlowym w Polsce, konsekwentnie realizujemy plany strategiczne, aby wzmocnić pozycję naszej firmy i przyspieszyć jej transformację. Zgodnie ze strategią Carrefour 2026, koncentrujemy naszą działalność na rozwoju najlepszych formatów, co pozwoli nam skuteczniej odpowiadać na potrzeby klientów w trudnym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym. W konsekwencji podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszych sklepów specjalistycznych z alkoholem pod szyldami Galerii Alkoholi oraz będących naszą własnością sklepów Carrefour Express o takim profilu. Co więcej, 3 supermarkety należące do naszej sieci zostaną zamknięte z uwagi na wygaśnięcie umów najmu – przekazuje biuro prasowe Carrefour Polska, cytowane przez portal dlahandlu.pl.

Konieczne zwolnienia grupowe

Jak wynika z oświadczenia francuskiej firmy, trzy supermarkety Carrefour znikną z polskiego rynku z powodu wygasających umów najmu. Nie obejdzie się bez grupowych zwolnień. Łącznie pracę stracić może ponad 160 osób. Do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie wpłynęło już zawiadomienie w sprawie zwolnień. Dla zwalnianych pracowników Carrefour przewiduje m.in. możliwość skorzystania z dodatkowych świadczeń pieniężnych, a także z usługi tak zwanego outplacementu.

ZOBACZ: POMNIK JANA PAWŁA II W STALOWEJ WOLI OBLANY CZERWONĄ SUBSTANCJĄ

Srebrny lis widziany w Jasionce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE