Pogodowy armagedon na Podkarpaciu

i

Autor: Facebook screen

Pogodowy armagedon na Podkarpaciu: Zalane ulice i grad wielkości kurzych jaj [WIDEO]

2020-10-06 8:14

W poniedziałek 5 października pogoda w różnych rejonach Polski dała się we znaki. Były ulewy, burze, silny wiatr i grad. Także na Podkarpaciu było niebezpiecznie. Ulewy z gradem przeszły między innymi nad Leżajskiem, Łańcutem i Przemyślem.

Ulewy i grad na Podkarpaciu

"Bardzo duże gradziny generowała superkomórka burzowa, która kilka chwil temu przetaczała się w okolicach Przemyśla.Dostaję również sporo informacji o zalaniach w Łańcucie oraz w Leżajsku.Miejscowość Śliwnica powiat przemyski, gmina Krasiczyn" - taką informację można było znaleźć 5 października na FP Obserwatora Burz na Podkarpaciu.

Na fotografiach widnieje grad niemal wielkości kurzych jaj.

W sieci można znaleźć też wideo z oberwania chmury w Łańcucie. Ulewie towarzyszył silny wiatr pędzący w porywach do 90 km/h.

W Leżajsku z kolei intensywne opady zalały rejon dworca PKS. Wideo można znaleźć TUTAJ.

Załamanie pogody na Podkarpaciu: Interwencje strażaków

Strażacy interweniowali łącznie ponad 60 razy. Wypompowywali wodę z zalanych piwnic i posesji. Zabezpieczali też cztery uszkodzone dachy, w tym jeden na budynku mieszkalnym. Najwięcej wyjazdów odnotowano w powiatach łańcuckim i leżajskim. Na szczęście nie ma informacji o osobach rannych.

Podkarpacie: Prognoza pogody na kolejne dni

Na szczęście w ostrzeżeniach IMGW nie ma alertów dla Podkarpacia na nadchodzące dni. Wtorek 6 października będzie ciepły i słoneczny - termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza. Deszczu za to mozna spodziewać się w środę i czwartek. Nastąpi też spadek temperatury - do 13 kresek powyżej zera.

Posłuchaj o cholesterolu, dowiedz się dlaczego warto dbać o jego prawidłowy poziom. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
ESKA XD #004
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE