Po Rzeszowie kursuje nowa linia! "60-tką” z Błogosławionej Karoliny na Słoneczny Stok

2021-09-02 13:50
MPK Rzeszów
Autor: Wikipedia

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie dla mieszkańców osiedli Kotuli i Przybyszówka uruchomił pilotażowo linię nr 60. Ta kursuje oficjalnie od wczoraj, czyli od 1-go września, na trasie od ulicy Błogosławionej Karoliny do ulicy Słoneczny Stok. Miasto wraz z ZTM-em będzie sprawdzać jej obłożenie.

Większość zmian, które weszły w życie wraz z początkiem szkoły, to efekt próśb mieszkańców kierowanych do Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Tym samym, od wczoraj oficjalnie, ale pilotażowo, kursuje linia nr 60, która wozić będzie pasażerów na trasie od ulicy Błogosławionej Karoliny do ulicy Słoneczny Stok. - Linia ta będzie obserwowana od początku pod kątem obłożenia, czyli ilości pasażerów. Jest ta liczba będzie zadowalająca, linia będzie utrzymana, jeśli nie, będziemy myśleć nad zmodyfikowaniem trasy tak, by skorzystało z niej jak najwięcej podróżnych - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Jest gorzej niż rok temu. Podkarpacka policja podsumowała wakacje 2021

Inne zmiany w kursowaniu!

Zmiany od nowego roku szkolnego dotyczą także linii nr 54. Ta, dzięki porozumieniu władz Rzeszowa i Głogowa Małopolskiego, zatrzymywać będzie się także na przystankach należących do sąsiedniej gminy. Z rozkładu jazdy zaś „wypadły” linie nr 21 i 50, ze względu na małe zainteresowanie pasażerów. Jak podkreśla jednak Artur Gernand, siatka połączeń jest cały czas analizowana, by jeszcze lepiej dopasować ją do potrzeb mieszkańców.

Nowe dzieło ozdobiło pustą ścianę na szczecińskich Pomorzanach

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE