Jest gorzej niż rok temu. Podkarpacka policja podsumowała wakacje 2021

i

Autor: Podkarpacka Policja

Jest gorzej niż rok temu. Podkarpacka policja podsumowała wakacje 2021

2021-09-01 14:37

Więcej wypadków i więcej rannych niż rok temu – tak niestety prezentuje się wakacyjny bilans wypadków na Podkarpaciu. Rozpoczynający się rok szkolny to czas na policyjne statystyki, a te, niestety są przerażające. W porównaniu do ubiegłorocznych wakacji zwiększyła się liczba wypadków, rannych jak i ofiar śmiertelnych.

Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 316 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 366 osób, a życie na drodze straciło 18 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 486 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 820). 

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Terytorialsów będzie więcej. Najbliższe wcielenie już w sobotę 4 września!

Jest gorzej niż w ubiegłym roku

- W porównaniu do ubiegłorocznych letnich miesięcy, zwiększyła się liczba, zarówno wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych. W poprzednim roku, podczas wakacji doszło do 269 wypadków, w których rannych zostało 293 osoby. W wypadkach zginęło 17 osób – mówi Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

Zbyt szybka jazda jest nadal przyczyną większości wypadków na naszych drogach. Kierowców prosimy o zdjęcie nogi z gazu, a nam wszystkim polecamy zwiększoną czujność na drogach i przejściach dla pieszych.

Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE