Nowe przejście graniczne na Podkarpaciu. Spory ruch od otwarcia!

i

Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Wydarzenia

Nowe przejście graniczne na Podkarpaciu. Spory ruch od otwarcia!

2023-03-23 13:54

Ponad 3,6 tysiąca pustych ciężarówek odprawiły już Straż Graniczna i Krajowa Administracja Skarbowa na nowopowstałym przejściu granicznym z Ukrainą Malhowice – Niżankowice. Odprawa została uruchomiona 13 lutego.

Nowe przejście graniczne sporym ułatwieniem dla kierowców

13 lutego została uruchomiona odprawa graniczna pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony, przemieszczających się bez ładunku, z wyłączeniem cystern do przewozu materiałów niebezpiecznych. Jak przypomniał rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz, odprawy są prowadzone całodobowo w obu kierunkach, w oparciu o tymczasową infrastrukturę zlokalizowaną zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

Od chwili uruchomienia odpraw funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziały Straży Granicznej i Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oprawili w Malhowicach już 3,6 tys. ciężarówek, w tym 3,4 tys. na kierunku wjazdowym do Polski – podał rzecznik BiOSG.

Jaki ruch na nowym przejściu granicznym?

Rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska dodała, że w ciągu doby odprawianych jest średnio ponad sto pojazdów. Jak zaznaczyła - najwyższa odnotowana liczba odprawionych samochodów ciężarowych sięga ponad 150 w ciągu doby.

W specjalnym komunikacie Straż Graniczna poinformowała, że to kolejne rozwiązanie usprawniające przekraczanie granicy, szczególnie w przypadku samochodów ciężarowych. Nowe przejście pozytywnie wpływa na skrócenie czasu oczekiwania na odprawy. Wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki podczas lutowego spotkania prasowego dotyczącego uruchomienia odprawy w Malhowicach podkreślił, że nowe przejście na celu zwiększenie przepustowości obecnie funkcjonujących, a także poprawę płynności wymiany towarowej pomiędzy Polską a Ukrainą.

ZOBACZ: Książe William w Rzeszowie

Przejście graniczne w Medyce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE