lockdown

i

Autor: Pixabay

NOWE OBOSTRZENIA w Polsce. Sklepy, kościoły, sportowcy, złobki! Co się zmieni?

2021-03-25 12:26

Polska znajduje się w najgorszej sytuacji w pandemii od 13 miesięcy – takimi słowami dzisiejszą konferencję rozpoczął premier Mateusz Morawiecki. Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Dotknięte nimi są miedzy innymi sklepy, sklepy budowlane, salony fryzjerskie, sportowcy, a nawet kościoły! Co się zmieni?

Spis treści

  1. Nowe obostrzeniach w Polsce od 27.03
  2. Limity w kościołach i sklepach

Tylko przed dwa dni w Polsce na Covid-19 zachorowało ponad 64 tysiące osób. Te złe informacje szybko odnalazły odzwierciedlenie w zachowaniu rządu. Na dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dowiedzieliśmy się, że aktualnie zajętych jest ponad 70% łóżek i 70% łóżek z dostępem do respiratorów.

- Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowa. Jesteśmy o rok od przekroczenia granicy, za którą nie będziemy mogli właściwie leczyć chorych. Zrobimy wszystko by tak nie było – mówił premier. - Sytuacja pandemiczna nie zostawia nam swobody. Wszystkie nawet trudne decyzje na ten moment są konieczne. Konieczne, by opanować falę zakażeń – dodał.

Nowe obostrzeniach w Polsce od 27.03

  • Od soboty 27 marca w Polsce zaczną obowiązywać nowe obostrzenia. Do aktualnych dochodzą między innymi: zamknięcie sklepów budowlanych i meblarskich, salonów fryzjerskich, salonów urody, kluby sportowe tylko dla zawodowców.
  • Zamknięte zostaną także żłobki i przedszkola, aż do 9 kwietnia. Będzie jednak jeden wyjątek. Przedszkola oraz żłobki będą otwarte dla dzieci pracowników służby zdrowia oraz służb porządkowych.
  • Wprowadzono też zakaz uprawiania sportu na terenie wszystkich obiektów sportowych. Nie może z nich korzystać nikt oprócz osób, które przygotowują się do zawodów lub uprawiają jakąś dyscyplinę zawodowo, tzn. posiadają licencję sportową.

Limity w kościołach i sklepach

  • Ogłoszono nowe limity wiernych w kościołach i miejscach kultu religijnego. Od 27 marca obowiązuje limit - 1 osoba na 20 mkw., przy zachowaniu odległości minimum 1,5 mkw. oraz zasłanianie ust i nosa w czasie uczestnictwa we mszy.
  • W związku z nowymi obostrzeniami rząd zmienia limity klientów w sklepach. Oznacza to, że w sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 1 osoba na 20 m2.
Prawy brzeg Wisłoka w Rzeszowie ma być miejscem wypoczynku i rekreacji
Sonda
Czy Twoim zdaniem lockdown powinien obowiązywać także w kościołach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE