Może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniami na podkarpackich drogach!

2020-02-07 12:38
Może być ślisko! IMGW ostrzega  przed oblodzeniami na podkarpackich drogach!
Autor: Pixabay.com/ StockSnap

To spowodują prognozowane w całym regionie opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu oraz niska temperatura. Ta przy gruncie może spaść do -2 stopni, przez co na jezdniach i chodnikach może pojawić się przysłowiowa “szklanka”.

Warto będzie więc zdjąć nogę z gazu i wziąć pod uwagę, że droga hamowania na śliskiej nawierzchni będzie znacznie wydłużona. To tyczy się także pieszych, którzy będą chcieli przechodzić przez ulicę. Kierowca może nie zdążyć zareagować, jeśli w ostatniej chwili wejdziecie na pasy. Ślisko będzie oczywiście także na chodnikach- tu też, jeśli to możliwe, omijajcie oblodzone fragmenty.

Ostrzeżenie 1go stopnia obowiązuje do godziny 15 we wszystkich podkarpackich powiatach. Oznacza ono, że prognozowane zjawiska meteo mogą powodować straty materialne, a także stanowić zagrożenie zdrowia i życia. Mogą powodować także opóźnienia w ruchu samochód i różnego rodzaju transportu publicznego.


Warto zatem śledzić aktualne prognozy i komunikaty pogodowe wydawane przez synoptyków. Pamiętajcie też o zdrowym rozsądku na drodze!


Bezpiecznej drogi!