Lotnisko Rzeszów Jasionka będzie mieć Covid Detector. Co to takiego? Daje wynik w kilka sekund

2021-05-13 17:59
Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce przetestuje innowacyjny wykrywacz koronawirusa!
Autor: Materiały prasowe

Lotnisko Rzeszów Jasionka będzie mieć Covid Detector. Co to takiego? Wystarczy chuchnąć, a dzięki nowe technologii wynik będzie dostępny w kilka sekund. Dzięki podpisanej wczoraj umowie z jedną z podkarpackich firm Jasionka, jak pierwszy regionalny port lotniczy w kraju, będzie mogła szybko, efektywnie i bezinwazyjnie diagnozować pasażerów pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jak ma działa Covid Detector?

Lotnisko Rzeszów Jasionka będzie mieć Covid Detector. To doskonała wiadomość dla pasażerów, którzy bezpośrednio po przylocie do Rzeszowa będą mogli szybko i bezinwazyjnie poddać się testowi na obecność koronawirusa. - Mamy szansę jako pierwszy port regionalny w Polsce zapewnić podróżnym tego rodzaju innowacyjną usługę. Zależy nam, aby stale podnosić jakość doświadczenia pasażera na naszym lotnisku. Wierzę, że Covid Detector pomoże zredukować stres związany z podróżą i przyczyni się do zwiększenia ruchu pasażerskiego – mówił podczas konferencji prasowej Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

CZYTAJ TAKŻE: Europejski Stadion Kultury 2021: Wystąpi m.in. Zalewski, Grzeszczak, Grubson i Margaret! Kto jeszcze?

Lotnisko w Jasionce będzie mieć Covid Detector. Co to takiego?

Covid Detector to urządzenie, w które wystarczy chuchnąć, a ono wykorzysta tzw. spektroskopię rozproszeniową, umożliwiającą określenie charakterystycznego tylko dla wirusa SARS-CoV-2 widma. Dzięki temu w czasie rzeczywistym Covid Detector analizuje pobraną z wydychanego powietrza próbkę, dając następnie w ciągu kilku sekund wynik testu.

Wykrywacz koronawirusa znajdować się będzie w tzw. strefie otwartej terminala pasażerskiego, dostępnej zarówno dla podróżnych, jak i żegnających ich rodzin.

Drogowskazy o: teoriach spiskowych wokół nas. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE