Europejski Stadion Kultury 2021: Wystąpi m.in. Zalewski, Grzeszczak, Grubson i Margaret! Kto jeszcze?

2021-05-12 11:56 wk A.I

Europejski Stadion Kultury 2021! Estrada Rzeszowska oraz Narodowe Centrum Kultury, które jest współorganizatorem imprezy odkryło karty wyczekiwanej przez rzeszowian imprezy. Ta zaplanowana jest w ostatni weekend czerwca. Nowością w tym roku jest miejsce Koncertu Głównego. Wśród gwiazd Zalewski, Grzeszczak, Grubson, czy Margaret. Szczegóły poniżej!

 Europejski Stadion Kultury 2021: Koncert Główny

Koncert Główny w tym roku zamiast na Stadionie Miejskim na ul. Hetmańskiej, odbędzie się w Parku Sybiraków. Tam już od godziny 20 będzie można posłuchać gwiazd. W koncercie otwarcia wystąpi ze swoimi przebojami pochodząca z Jasła Roxie Węgiel.

Po niej na scenie zaprezentują się kolektywy gwiazd z Polski i zagranicy. Podczas tegorocznej edycji wystąpią wspólnie:

  • Sylwia Grzeszczak i Jamala (Ukraina),
  • Grubson i Dakhabrakha (Ukraina),
  • Margaret i Kalush (Ukraina) 
  • Krzysztof Zalewski i NizKiz z Białorusi

Wszyscy wykonają po jednym utworze wspólnie oraz po jednej piosence ze swojego repertuaru. Koncert Główny zakończy muzyczne show projktu ANAWA, w którym udział bierze grupa Voo Voo, Krzysztof Zalewski i Kasai.

CZYTAJ TAKŻE: Pogoda - jak pogoda na maj? Ciepłe powietrze znad Afryki zawitało nad Polską

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne

 Europejski Stadion Kultury 2021. Ponad 30 wydarzeń towarzyszących, w tym Art Celebration

Koncert Główny będzie wielkim otwarciem dorocznej imprezy. Przez 3 dni - od piątku do niedzieli w przestrzeni miasta odbędzie się w sumie 35 kulturalnych wydarzeń zlokalizowanych w 10 punktach miejsca. Najwięcej będzie się działo, podobnie, jak w latach ubiegłych, w Klubie Festiwalowym na Bulwarach. Tam też zaparkują foodtrucki.

Atrakcje dla siebie znajdą zarówno miłośnicy teatru, tańca czy fotografii, jak również performance’u czy sztuk wizualnych. Nie zabraknie także spotkań i warsztatów. W planach są m.in. binge-listening, czyli audiobookowy maraton, wernisaż wystawy Marcina Walko „Na Wschód od Edenu”, spektakl taneczny „Deep Trip” w wykonaniu Art Color Ballet, Silent disco oraz koncert Wernyhory z wizualizacjami duetu Konda Kinoko i Adrija Fila.

Znajdzie się też coś dla fanów Art Celebration. W tym roku na scenie zaprezntuje się grupa Łąki Łan, Bartek Królik i Szałowy Piotrek.

Organizatorzy nie zapomnieli tez o najmłodszych - z myślą o nich powstanie m.in. strefa gier planszowych.

Drogowskazy: o byciu szpiegiem w świecie literatury. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ