Gdzie zagra Mata w Rzeszowie? Nasze ustalenia

i

Autor: Kinga Dereniowska

Gdzie zagra Mata w Rzeszowie? Nasze ustalenia

2022-07-27 15:52

"Mata Tour" to trasa koncertowa Maty, która odbędzie się m.in. w Gdańsku, Lublinie, Łodzi czy w Białymstoku. Na tej liście nie zabrakło Rzeszowa, do którego raper przyjedzie we wrześniu. Dokładna lokalizacja koncertu owiana jest jednak tajemnicą, mimo to bilety sprzedają się jak szalone. Sprawdziliśmy, gdzie może zagrać warszawski artysta.

Koncert Maty planowo ma odbyć się w Rzeszowie 10 września 2022 roku o godz. 16. W opisie wydarzenia napisane jest „secret location”, po kliknięciu w pinezkę, odsyłani jesteśmy do adresu Rynek 1. Tam mieści się Ratusz. Zapytaliśmy więc urzędników, czy koncert Maty odbędzie na scenie rzeszowskiego Rynku.

- Ani my, jako Miasto ani Estrada Rzeszowska, która często współpracuje przy takich wydarzeniach, nie jesteśmy w żaden sposób zaangażowani w to przedsięwzięcie – ucina spekulacje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Oznacza to więc, że z listy musimy skreślić Park Sybiraków, Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej scenę na bulwarach czy Halę Podpromie. Adres Ratusza zapewne został wygenerowany automatycznie. Usunęliśmy też rzeszowskie kluby, które nie są w stanie pomieścić tak potężnej liczby osób, jaka przychodzi na koncerty 22-latka (w sprzedaży jest już V pula biletów). 

Gdzie zagra Mata w Rzeszowie? Nasze ustalenia

i

Autor: Kinga Dereniowska

Mata Tour w Rzeszowie. Koncert na lotnisku?

Mając w pamięci jesienny koncert Maty na lotnisku na Bemowie w Warszawie, postanowiliśmy zapytać w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka, czy Mata będzie ich gościem we wrześniu.

- Nic nam na ten temat nie wiadomo – poinformował Waldemar Mazgaj, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej Portu.

Biorąc pod uwagę, że w sytuacji wojny w Ukrainie, lotnisko w Jasionce pełni funkcję strategiczną oraz stacjonowanie niedaleko amerykańskich żołnierzy, organizowanie tak hucznej imprezy masowej, nie wydaje się dobrym pomysłem.

Koncert Maty w Millenium Hall w Rzeszowie?

Nie jest tajemnicą, że wiele koncertów rapowych odbywa się na skwerze Millenium Hall. Pod koniec maja mogliśmy tam usłyszeć Taco Hemingwaya. Zapytaliśmy, więc czy może tam zagrać Mata.

- Były rozmowy, ale nic nie potwierdzamy – poinformował Eskę Rzeszów Robert Wróbel z działu marketingu Millenium Hall.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34

Przypomnijmy. Mata ostatnio zagrał w Rzeszowie w klubie „Pod Palmą” w lutym 2020 roku, chwilę pod wydaniu „Patointeligencji”. Był to koncert w ramach jego pierwszej trasy „100 dni do matury”. Zobaczcie wideo.

Koncert Maty w Rzeszowie. Bilety jeszcze w sprzedaży 

Bilety na koncert w Rzeszowie są jeszcze dostępne. Obecnie do kupienia jest V pula biletów. Te najtańsze wyprzedały w dzień uruchomienia sprzedaży. Radzimy się śpieszyć, bo w innych miastach trasy zostały one całkowicie wyprzedane. 

Wybieracie się na Mata Tour w Rzeszowie?