Uczniowie radomskiej szkoły specjalnej wzięli udział w międzynarodowym projekcie.

2022-11-28 14:38
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych wzięli udział w międzynarodowym projekcie.
Autor: Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.

Wędrówka przez dwa kraje - mowa o międzynarodowym projekcie w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu. W ramach działania odwiedzili swoich kolegów z Litwy.

10 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i 4 opiekunów wyruszyło do Litwy w ramach międzynarodowego projektu pod nazwą " wędrówka przez dwa kraje". Dzieciaki z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu mogli poznać kulturę innego kraju, ale także wzmocnić swoje kompetencje językowe – mówi Marzena Kutkowska, nauczyciel w szkole, a także opiekun projektu:

Głównym naszym celem była nauka języków obcych, czyli poszerzanie tych umiejętności. Naszym głównym językiem był język angielski, więc dzieci mówiły do siebie w większości właśnie w tym języku. Uczyły się też języka litewskiego. „Dzień dobry” dzieciaki wciąż do nas mówią po litewsku.

- Dla większości naszych podopiecznych to był pierwszy zagraniczny wyjazd - mówi Marta Kalwarczyk, nauczyciel w szkole, a także opiekun projektu:

Nasze dzieci były zachwycone wyjazdem, pytają cały czas kiedy gdzieś jedziemy. Większość z nich była po raz pierwszy za granicą, więc to dla nich bardzo duże przeżycie i tym samym ogromnie ciekawe doświadczenie.

Uczniowie w ramach projektu "wędrówka przez dwa kraje" spędzili w Litwie 7 dni.

W ramach projektu została stworzona też broszura, a także wspólnie z litewskimi kolegami stworzyli bloga -  power blog - wedrowka przez dwa kraje. Tam też możecie zobaczyć więcej zdjęć i szczegółów dotyczących wyprawy.

10 uczniów ze szkoły specjalnej spędziła tydzień w Litwie.
Autor: Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE